Новини » Суспільство 23 лютого, 2018, 12:32
Ув'язнення Параджанова не було б, якби він жив у Москві, – Рибчинський
ZIK
ZIK

У часи Радянського Союзу винятки для митців у свободі творчості були лише для тих, хто жив у Москві. В Києві вони вже не діяли. Тут партійний тиск був значно суворіший.

Таку думку в ефірі проекту «Перші другі з Наташею Влащенко» (щочетверга о 23:00 на телеканалі ZIK) висловив поет-пісняр Юрій Рибчинський.

«Якщо у Радянському Союзі людина мала в мистецтві певне ім'я, вона могла дозволити собі трохи більше свободи. Але все одно все закінчувалось сталевою завісою. Окрім того, правильно кажуть, що рот тоді мав бути на замку», – розповідає Юрій Рибчинський.

Він зазначив, що попри те, що всі знали, що у будь-якій спілці письменників, художників чи у будь-якому іншому товаристві кожен другий-третій «стукач», ніхто не знав достеменно, хто саме на тебе може написати донос. Тому це була така своєрідна «свобода».

Ходять чутки, що людей не випускали закордон, навіть якщо у них було доволі популярне ім'я. Євген Євтушенко свого часу говорив, що деяким людям було дуже складно стати популярними, якщо вони відмовлялись працювати з КДБ.

«Я думаю, що Євген Олександрович ніколи не був завербованою людиною, він просто був настільки знаний у всьому світі, що міг говорити все, що думав. Я вважаю, що особливо в Москві були винятки з правил. В Києві вони вже не діяли, тут партійний тиск був більш суровим. Та ж історія із засудженням Параджанова не відбулася б, якби він жив у Москві», – переконаний поет.

Тому він вважає, що говорити про свободу для митців в часи Радянського Союзу неможливо, адже її, як такої, не було.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 22:10 :18