п'ятниця, 23 лютого, 2018, 20:10 Політика
Світлана Заліщук про продаж землі: Нам потрібен електронний кадастр
ZIK
ZIK

Латифундисти, які через «схеми» мають можливість володіти землею на багато років, виступають проти приватизації землі, бо вони можуть її за безцінь купувати у бідних людей.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України Світлана Заліщук.

Гостя програми зазначила, що підтримує зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

«У нас є 6-7 мільйонів людей, яким належить ця земля, паї. Серед них дуже багато пенсіонерів, бідних людей, які заробляють на цьому копійки, здаючи в оренду цю землю. Деякі люди, будучи власниками землі, не дочекались можливості продавати землю, помирають, отримавши копійки за життя, хоч вони власники такого колосального ресурсу», – зазначила Світлана Заліщук.

Народний депутат навела приклад Латвії, де було проведено земельну реформу щодо продажу землі і де нині цей ресурс дуже дорого цінується. З її слів, якби українці мали можливість продавати землю, могли би за кілька років отримувати великі прибутки.

«Інша справа, що є величезні побоювання, що сьогодні, ухваливши подібне законодавство, можливість купувати цю землю потім буде у людей із величезними грошима. Це буде максимальне обдурювання, коли за копійки куплять, розберуть, у тому числі, люди, які за кордоном», – зазначила Світлана Заліщук.

І саме для цього, продовжила нардеп, потрібно ухвалити дуже коректний, правильний закон, який врахує ці ризики.

«Нам треба мати електронний кадастр – документ, повністю відкритий для всіх людей, які будуть бачити хто чим володіє, у кого яка вже зараз є земля. Тому що люди у незаконний спосіб зараз контролюють величезні угіддя, величезні землі. І саме латифундисти, люди, які володіють цією землею і через «схеми» мають можливість володіти нею на багато-багато років, виступають проти приватизації землі, бо вони можуть її за безцінь купувати у бідних людей», – заявила Світлана Заліщук.

На її думку, можливість торгувати землею, але з відповідним законодавством в інтересах України, дозволить покращити добробут громадян та запустити економіку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 16:39 :39