п'ятниця, 23 лютого, 2018, 14:13 Політика
«Стратегічна дев'ятка» – це лише конструкція свідомості, – політолог
ZIK
ZIK

Не варто вважати, що ухвалення певних політичних рішень залежить лише від двох груп впливу – «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту». Адже свої значні інтереси в Україні мають і Ахметов, Коломойський та інші. Ці інтереси теж хтось повинен представляти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив політолог Валентин Гладких.

Останнім часом в українській пресі все частіше почала згадуватися «стратегічна дев'ятка», від якої, буцім, і залежить ухвалення конкретних рішень. До її складу зараховують Президента України Петра Порошенка, лідерів «Народного фронту» Арсенія Яценюка, Арсена Авакова, Андрія Парубія та Олександра Турчинова, Генпрокурора Юрія Луценка, голову Адміністрація Президента Ігоря Райніна та Ігоря Кононенка.

«Питання лише в тому, чи ця «стратегічна дев'ятка» існує, як факт дійсності чи як факт свідомості. Я схильний думати, що вона існує переважно, як факт свідомості. Безперечно, можна оформити цей пул людей, які причетні до прийняття рішень, і в такий спосіб. Але  раніше вже були розмови про «стратегічну сімку», – зазначив Валентин Гладких.

Тому він вважає, що це все – лише конструкція свідомості, адже коли поглянути на процес ухвалення рішень глибше, варто усвідомити, що в межах кожної з окреслених груп є свої підгрупи.

«Вони можуть впливати винятково на ті рішення, які можуть мати якісь наслідки для вищезгаданих груп. А ті рішення, які не впливають на інтереси цих груп, а передовсім це матеріальні інтереси, мало кого хвилюють», – вважає політолог.

Таким чином мова іде про ухвалення рішень щодо того, хто які сектори економіки, тіньових потоків контролюватиме.

«У нас в країні ви навіть коробку трави не продасте без того, щоб вас не посадили. Тому що наші правоохоронні органи замість боротьби зі злочинністю, видають «ліцензії» на протиправну діяльність. Це дуже вагомі потоки, тому тут є що ділити», – заявив експерт.

Він зазначив, що варто добавити туди ще контрабанду, і тоді ми розумітимемо, що саме довкола розподілу цього «пиріжка» і точиться основна боротьба.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 14:01 :23