п'ятниця, 23 лютого, 2018, 9:59 блоги Львів
Сьогодні демонтують Монумент слави у Львові ? Яка мета спектаклю?

У п’ятницю, 23 лютого (в минулому це день радянської армії) мають почати у Львові демонтаж Монумента слави. Про це заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Причина – аварійність конструкцій. Такий висновок зробила експертна комісія «Львівської політехніки» (ще у липні!).

За дивним збігом обставин, це було оголошено саме через кілька днів після того, як радикали сокирами позбивали з пам’ятника плити і напис. Проте з’ясовується, що висновок Політехніки про аварійність був готовий вже у минулому році. І проект демонтажу теж вже давно готовий. Тобто це могли зробити, не доводячи до деструкції. Заступник міського голови Андрій Москаленко під час брифінгу, відповідаючи на запитання журналістки, сказав, що просто раніше це рішення, «зважаючи на погодні умови», не озвучували. Я «підвисла», чесно кажучи.

Ось пряма мова Андрія Москаленка з фрагменту відео про те, коли саме підготували цей висновок Львівської політехніки: «Висновок Політехніки був готовий минулого року, і проект рішення вже так само був готовий на початку січня. Але зважаючи на погодні умови, ми не озвучували і не публікували, тобто в межах робочої групи ця інформація була відома, ми це вже давно озвучували. І озвучували про те, що за наявних хороших погодніх умов ці роботи необхідно розпочинати, оскільки це протиаварійні роботи».

Тобто в п’ятницю, 23 лютого, кращі умови погоди, ніж, наприклад, були у січні? З п’ятниці прогнозують похолодання, здається… Я так розумію, чекали на морози, щоб демонтовувати? І якщо усі знали, що пам’ятник підлягає демонтажу, то чому дозволили акцію вандалізму? Чому не сказали: «Хлопці, не тратьте свої сили і репутацію Львова, і так скоро знесемо»

Припускаю, що ці три події пов’язані і зрежисовані. Зокрема, в четвер група молодих людей (з відома міськради) безперешкодно (поліція не встигає) нищить фрагменти пам’ятника, через чотири дні міська рада оголошує про аварійність і демонтаж пам’ятника і призначає його демонтувати саме у день радянської (російської) армії. Яка мета спектаклю? Якщо просто з метою «показати язика», «на палучай!», – то надто дріб’язкова для такої клопіткої драматургії. А якщо це провокація якихось подальших політичних рішень чи дій (включно з військовими), тоді гра вартує свічок.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:09 :59