Новини » Суспільство 23 лютого, 2018, 16:39
«Рука допомоги» в дії: Спробувати започаткувати власну справу в Україні може кожен

Кабінет Міністрів продовжив дію пілотного проекту «Рука допомоги», який був започаткований дев’ять місяців тому і реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. До трьох областей – Львівської, Полтавської, Харківської у цьому році приєднаються ще три ОТГ у Житомирській, Чернігівській та Донецькій областях. Вперше в Україні почали пропонувати малозабезпеченим, безробітним людям шанс змінити свою долю. Значна кількість безробітних, які роками жили на державну допомогу, вже взяли участь у проекті і започаткували власну справу. У державному бюджеті на 2018 рік на надання фінансової допомоги в рамках проекту «Рука допомоги» передбачено 20 млн гривень. У проекті зараз беруть участь 2,5 тисяч осіб, понад 70 учасників проекту вже отримали допомогу у працевлаштуванні, 400 осіб взяли участь в оплачуваних громадських роботах, понад 80 осіб захистили свої бізнес-плани і отримали фінансову допомогу для відкриття власної справи і завдяки проекту стануть підприємцями.

Про це сьогодні у Львові сказала координатор проекту «Рука допомоги» Інна Шинкаренко, – передає кореспондент IA ZIK.

«Учора на засіданні комісії у Львівській ОДА було затверджено 17 бізнес-планів. На Львівщині вже близько 40 осіб отримали фінансову допомогу на відкриття власної справи» – сказала Інна Шинкаренко.

«Щодо цього проекту органи соцзахисту організовували семінари, запрошували малозабезпечених і внутрішньо переміщених осіб – тих, які можуть бути потенційними учасниками проекту. Сьогодні на Львівщині є 26,300 малозабезпечених сімей, з них, понад 5 тисяч – сім’ї, у яких є одна працездатна, але безробітна особа. Ці люди, власне, були запрошені на семінари», – сказала заступник начальника управління з питань праці та сімейної політики Львівської ОДА – начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин Любов Жук.

За її словами, цей проект має декілька мотивуючих аспектів. «По-перше, це безвідсоткова допомога, по-друге, ця суми допомоги зменшується на суму загальнообов’язкових платежів, тобто податків та інших загальнообов’язкових зборів, єдиного соціального внеску. У цьому році максимальна сума допомоги становить 40 прожиткових мінімумів для працюючої особи – 70, 480 грн. З цієї суми людина повертає від 20 до 22 тисяч грн. По третє, особа не повертає жодної суми з тих коштів, які будуть виділені їй на обладнання, якщо вона створить два робочих місця для вразливих верств населення – малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО. Ці мотивуючі аспекти спонукали багатьох учасників пілотного проекту. Сьогодні є 831 заявник, з них 625 людей просто виявили бажання працевлаштуватися, 67 виявили бажання взяти участь у тимчасових громадських роботах, 141 особа хоче започаткувати власний бізнес», – зазначила Любов Жук.

Любов Жук також уточнила, що допомога надається згідно із бізнес-планом, у формі оплати рахунків на обладнання та матеріали, необхідні для відкриття власної справи. Напряму гроші учасники не отримують, що унеможливлює їх «проїдання». Бізнес-плани затверджуються комісією при обласній держадміністрації, до її складу входять представники соціальних служб, служби зайнятості, бізнес-об’єднань, громадських організацій, Державної фіскальної служби, тощо.

«У нас є випадки, коли нам вдалося поєднати фінансову допомогу проекту «Рука допомоги» і одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи і таким чином дати можливість людині більш успішно стартувати. На сьогоднішній день серед учасників проекту майже 230 осіб працевлаштовані, більше 40 були залучені до тимчасових громадських робіт, 41 особі буде надано фінансову допомогу, 20 учасникам закуплено обладнання. Учора на засіданні комісії у Львівській ОДА було затверджено 17 бізнес-планів», – сказала в.о директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, учасники цього проекту розпочинають дуже цікавий бізнес: вирощення малини, полуниці, зелені, огірків, помідорів, троянд, майстерні з ремонту автомобілів, туристичний бізнес, кондитерський тощо.

Учасники проекту «Рука допомоги» у Львівській області, які започаткували власну справу завдяки фінансовій допомозі:

  • Ольга Онуляк, проживає у м. Сколе. Раніше отримувала соціальні виплати як малозабезпечена. Жінка виховує маленьку донечку, заради якої вирішила започаткувати власну справу. Отримала фінансову допомогу у розмірі 61 396 гривень на відкриття у м. Сколе власної піцерії з назвою «Оліо-піца».
  • Ігор Онуляк, проживає у м. Сколе. Також перебував на обліку малозабезпечених непрацюючих. Вирішив долучитися до бізнесу дружини та розширити його. Отримав фінансову допомогу на суму 63 956 гривень для створення бару у піцерії «Оліо-піца». Бізнес подружжя вже набув популярності серед мешканців м. Сколе. Родина Онуляків планує надалі розширювати справу.
  • Марія Костів, проживає у м. Жовква. Отримувала дотації як малозабезпечена безробітна. Раніше сертифікована лікарка-ветеринар, вісім років працювала у ветеринарній аптеці, але мріяла про власний кабінет. Отримала фінансову допомогу у розмірі 63 894 гривні на відкриття власної ветеринарної клініки. Відкривши перший у місті приватний ветеринарний кабінет Марія Костів вже приймає пацієнтів.
  • Мирон Білик, проживає у с. Олексичі Стрийського р-ну. Отримував соціальні виплати як безробітний малозабезпечений. Пан Білик – багатодітний батько, виховує чотирьох дітей. Бажаючи змінити соціальний та фінансовий стан родини, вирішив започаткувати власну справу. Чоловік отримав фінансову допомогу на суму 64 тис. гривень та вже надає послуги лісовому господарству.
  • Степан Стельмах, переселенець із Криму. До вимушеного переїзду працював майстром з ремонту автомобілів. Отримав 63 870 гривень фінансової допомоги на відкриття власної автомайстерні у м. Новояворівськ.
  • Мустафа Алівапов, переселенець із Криму, мешкає в м. Стрий. Оселившись на Львівщині вирішив виготовляти традиційну кримсько-татарську випічку та хліб. На втілення свого бізнес-плану отримав 63 542 гривні фінансової допомоги.
  • Катерина Новицька, проживає у м. Судова Вишня Мостицького р-ну. Раніше була безробітною та жила лише на дотації малозабезпеченим. Пані Катерина дизайнер та творча особистість. Дізнавшись про проект «Рука допомоги», вирішила займатися власною справою. Вона отримала 64 тис. гривень фінансової допомоги і відкрила творчу крамничку «Антураж», де продає свої дизайнерські вироби.

Довідка.

Пілотний проект «Рука допомоги» має на меті виведення людей зі стану бідності. Для цього використовуються такі механізми, як сприяння у працевлаштуванні, залучення до оплачуваних робіт на користь громади та надання поворотної безвідсоткової фіндопомоги у розмірі до 70 тис. гривень. Сума до повернення при цьому зменшується на суму сплачених за три роки податків. В разі працевлаштування двох осіб з числа малозабезпечених кошти повертати взагалі не потрібно.

За підсумками реалізації пілотного проекту буде розроблений законопроект щодо розповсюдження успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:24 :29