п'ятниця, 23 лютого, 2018, 15:52 Політика
Політикою малих кроків Україна не зможе зайти у Європу, – Стецьків
ZIK
ZIK

Коли Польща ухвалила рішення про те, що вона стане членом ЄС, то усі гілки її влади працювали в унісон. В Україні ж триває фасадна євроінтеграційна риторика, яка немає за собою конкретних кроків.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив народний депутат України I, II, III, IV, VI скликань Тарас Стецьків.

«Україна виконала трохи менше половини роботи щодо виконання угоди про асоціацію з ЄС. А це означає, що коли такими темпами ми будемо просуватися і далі, то дуже довго будемо йти до Європи. Адже свого часу Польща перевиконувала план, визначений бюрократами з Брюсселю», – сказав Стецьків.

За його словами, можна було очікувати, що новий український парламент об’єднається під гаслом світлого українського майбутнього. Але вони вирішили іншим способом заробляти собі свої політичні бали.

«Теперішній парламент оновився майже на 60 відсотків. Але нові депутати більше часу використовують на публічні виступи, критику влади, а не на «чорнову роботу». Бо адаптація законодавства для досягнення Копенгагенських критеріїв – це дуже тяжка і марудна робота. Адже потрібно не просто перекласти закон, його ще треба адаптувати під українські реалії. Тому це вимагає величезної клопіткої роботи депутата, радників, юристів і фахівців – для того, щоб цей закон запрацював в Україні. Мабуть, не всі здатні до такої тяжкої роботи або вона їм не до вподоби», – вважає він.

На його думку, Україні треба взяти за основу досвід Польщі, яка усе зробила для того, щоб євроспільнота взяла її до себе.

«Коли Польща ухвалила рішення про те, що вона стане членом ЄС, то там усі гілки влади починаючи від президента, працювали в унісон. Кваснєвський цей процес очолював, прем’єр-міністр у цьому питанні підпорядковувався. Найголовніше, що президент Польщі щиро і глибоко внутрішньо хотів завести Польщу у Європейський союз», – розповів Стецьків.

Тому, на його думку, в Україні є проблема не тільки парламенту, а й тих осіб, які володіють реальною владою.

«Парламент бачить, як себе поводить Президент, що триває фасадна євроінтеграційна риторика, а конкретні кроки є зовсім іншими.  У нас же ніби є хороший уряд, він латає дірки, тобто робить політику малих кроків, але з такою політикою ми у Європу не зайдемо», – вважає він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 14:47 :44