п'ятниця, 23 лютого, 2018, 19:15 Суспільство
Об’єднаний оперативний штаб потрібен був під час активної фази бойових дій, – експерт
ZIK
ZIK

З прийняттям закону про деокупацію ми дуже запізнилися. Адже ще під час активних фаз ведення бойових дій ми чітко давали формулювання щодо створення об’єднаного оперативного штабу. Та протягом багатьох років це не було зроблено.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) Голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010рр.) Микола Маломуж.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» (№ 7163).

Як відомо, закон про деокупацію Донбасу набуває чинності з 24 лютого.

Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України вважає, що насправді, Україна запізнилася із прийняттям цього закону.

«Ми запізнилися. Адже в особливий період, під час активних фаз ведення бойових дій, коли треба було організувати безпеку та оборону територій, ми чітко давали формулювання щодо створення об’єднаного оперативного штабу і залучення конкретних осіб. Та протягом багатьох років це не було зроблено», – зазначив гість програми.

Маломуж додає, що в умовах прямої агресії створення об’єднаного оперативного штабу було необхідним стратегічним рішенням для України.

«Треба було приймати рішення щодо штабу та щодо воєнного стану. Також треба було визначити те, які проводимо операції і хто бере на себе відповідальність у зоні проведення бойових операцій. Та лише зараз, коли впала активна фаза, ми це внормовуємо», – наголосив гість програми.

Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України також зазначив, що у США та Європі вітають прийняття закону про деокупацію Донбасу.

«Але виникають питання, які пов’язані із повноваженнями президента, долею Мінських угод, як вони подаються цим законом і які наші подальші кроки. Є конституційні питання і щодо наших військовиків, які наділяються правом здійснювати ряд функцій. Тому це питання, які необхідно вирішити у законний спосіб», – заявив Маломуж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 00:05 :38