п'ятниця, 23 лютого, 2018, 12:14 Київ
Київ заборгував майже 5,2 мільярда гривень за тепло
Фото: hyser.com.ua
Фото: hyser.com.ua

Станом на 1 лютого борг столичних споживачі теплової енергії перед «Київенерго зріс на 466 млн грн до 5,18 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба «Київенерго».

Найбільшу заборгованість за тепло, опалення та гарячу воду мають населення і ЖЕО столиці – 2,8 млрд грн (2 млрд грн за опалення, 800 млн грн за гарячу воду) та 800 млн грн відповідно.

Зросли й борги державного бюджету за опалення та гарячу воду. На 1 лютого 2018 р. борг з компенсації пільг та субсидій за теплоенергію досяг 946 млн грн. Заборгованість організацій, які фінансуються з держбюджету, склала 131,7 млн грн.

Найбільш критична ситуація з розрахунками населення та ЖЕО за опалення і гарячу воду в Шевченківському (500 млн грн) та Деснянському (415 млн грн) районах.

У підприємстві зазначають, що застосовують усі передбачені чинним законодавством методи врегулювання заборгованості за спожиті клієнтами послуги. Зокрема, це претензійно-позовна робота.

Якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3-х місяців, його справа передається до суду. Після отримання рішення суду компанія звертається до виконавчої служби із заявою про його примусове виконання. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення угоди про продаж майна. Також виконавчою служби можуть застосовуватися інші обмеження – наприклад, заборона виїзду за кордон тощо.

Протягом cічня 2018 р. КИЇВЕНЕРГО подало до суду 209 позовів до про стягнення заборгованості за надані послуги з клієнтів на загальну суму 8,6 млн грн (з фізичних осіб – 2,9 млн грн, юридичних – 5,7 млн грн) без урахування інфляції та 3% річної пені.

У «Київенерго» нагадують, що від своєчасності розрахунків за спожиті тепло та електроенергію залежить стабільність та якість послуг, модернізація мереж та обладнання.,

«Київенерго», як і інші енергокомпанії в Україні, не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів. Кошти за послуги зараховуються на спеціальні рахунки, звідки за алгоритмом НКРЕКП автоматично перераховуються на оплату за газ та його транспортування.

Газові борги енергокомпаній призводять до санкцій з боку газопостачальників або навіть відмови постачати паливо через борги. Саме тому порушення клієнтами фінансових зобов’язань ставить під загрозу постачання соціально важливих послуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 00:01 :50