Новини » Суспільство 23 лютого, 2018, 10:02
Культура має отримувати спротив, – Рибчинський
ZIK
ZIK

Драма є основою справжньої літератури. Зараз ми маємо свободу, але водночас – жодного геніального митця.

Про це в ефірі проекту «Перші другі» з Наташею Влащенко (щочетверга о 23:00 на телеканалі ZIK) заслужений діяч мистецтв України Юрій Рибчинський.

«У мого сина Євгена є свій погляд на життя. Він – людина, яка любить сумувати. Я психологічно здоровий завдяки тому, що на багато речей не звертаю увагу. Я доволі рано собі сказав, що жити треба для того, аби зі всього отримувати радість, щастя, позитив. Все життя я був рудим і щодня хотів робити свято», – розповідає поет.

Гість студії сказав, що ніколи не використовував жінок задля досягнення своїх цілей, водночас вони ним користалися.

«Це нормально. Я був автором пісень, які дозволяли отримати певний успіх. Звичайно, якісь співачки намагалися мене звабити. Пам’ятаю, мені Бистрицька розповідала, як отримала роль в «Тихому Доні». Вона зачинила двері і довела Герасимову, що є справжньою Аксіньою. Це один із історичних способів досягати цілі, а не злочин», –  говорить співак.

Народний артист України підкреслив: вся пост-радянська культура ґрунтується на боротьбі.

«Вся історія культури в Російській Імперії склалася так, що обов’язково культура має отримувати спротив. Мусять бути перешкоди, через які поет стрибає. Колись ми у спілці говорили про те, як добре мати таку свободу, як у Європі. Та зверніть увагу на сьогодення. Ми маємо волю, але водночас культурний занепад. Є хоч одна геніальна картина, фільм чи пісня? Можливо має минути якийсь час, щоб свобода стала органічною складовою людей», – зазначає Рибчинський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 22:12 :52