четвер, 22 лютого, 2018, 12:32 Спорт
Жіноча збірна США з хокею в фіналі Олімпійських ігор-2018 перемогла команду Канади

В Пхьончхані завершився фінальний матч жіночого хокейного турніру в рамках ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018, в якому збірна США обіграла команду Канади.

Збірна США перервала олімпійську гегемонію Канади в жіночому хокеї / Reuters

Як повідомляє офіційний сайт змагань, вирішальний поєдинок завершився в серії булітів із загальним рахунком 3:2. Американки активніше почали матч і в самій кінцівці першого періоду відкрили рахунок. Гол на 20-й хвилині гри забила Хіларі Найт.

Після перерви канадки перехопили ініціативу і зусиллями Хайлі Ірвін зрівняли результат на 23-й хвилині, а потім й вийшли вперед – Марі-Філіп Пулен відзначилася на 27-й хвилині.

Однак, у третьому періоді, коли вже здавалося, що справа йде до перемоги збірної Канади, «зірково-смугасті» позиційно помилилися при зміні гравців і Монік Ламоро-Морандо зрівняла рахунок за 6 хвилин до фінальної сирени – 2:2.

В овертаймі команди грали більше обережно, ніж думали про створення небезпеки біля воріт суперника. Логічно, що забитих голів глядачі більше так і не побачили. А в серії булітів, основні десять ударів – по п’ять кидків з обох сторін, знову не виявили переможця – 2:2. А ось в шостих кидках команд американка Жоселін Ламоро-Девідсон свою спробу реалізувала, збивши з пантелику воротаря канадок, а її візаві Меган Агоста кинула прямо в щиток воротаря – 3:2 на користь збірної США.

Таким чином, американки перервали 20-річну гегемонію збірної Канади, яка, починаючи з Олімпійських ігор-1998 у Нагано п’ять разів поспіль вигравала олімпійське «золото».

Нагадаємо, вчора у матчі за бронзові нагороди Пхьончхану-2018 збірна Фінляндії з рахунком 3:2 в основний ігровий час взяла гору над командою Олімпійських атлетів із Росії.

2018-12-15 13:55 :18