четвер, 22 лютого, 2018, 15:22 Політика
Європейські політики – наївні, вони не розуміють пострадянських реалій, – Шушкевич
ZIK
ZIK

Європарламентарі надто наївні та не розуміють реалій пострадянських держав. Тому українським політикам потрібно дослуховуватись до їхніх порад, однак діяти в інтересах своєї країни.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Верховної Ради Республіки Білорусь (1991-1994 років) Станіслав Шушкевич.

На його думку, нинішня Європа є надто наївною, вона недостатньо розуміє усе те, що відбувається у Білорусі, Україні чи навіть у Польщі або Чехії.

Тож він підкреслив: безперечно, українській владі потрібно дослуховуватись до пропозицій європейських політиків, однак діяти в інтересах власної держави.

«У вас є Рада, Президент та всі інститути влади. До того маєте приклади жертовності – Небесну сотню. Треба слухати, що говорить Європа, однак і пояснювати їй, що тут не така свобода, як у ЄС і неможливо повністю керуватись їхнім рекомендаціям», – наголосив Шушкевич.

Адже, на його думку, європейські політики просто не розуміють реалій пострадянських країн.

«Колись у Європарламенті я намагався пояснити депутатам з Італії та Греції, що у нас насправді відбувається. Вони геть цього не розуміють, як діти у першому класі. Кажуть: «У вас ж таке просте питання, зверніться до Конституційного суду». Їм і в голову не приходить, що, по-перше, сама ця інстанція у нас – просто ширма, а по-друге, що туди ніхто не може звернутись, крім п‘яти державних інстанцій. Прості ж громадяни чи їх об‘єднання не можуть попросити проаналізувати декрети президента на відповідність Конституції», – розповів політик.

Тому він переконаний: наївна Європа дуже часто і поводиться наївно.

«Інший аспект цього питання – справа із Міжнародним валютним фондом. Це комерційна організація, вона не повинна нести політичні контексти. Вони мають латати фінансові діри і на цьому заробляти. Тому, звичайно, потрібно слухати їхні поради, але і вести із ними перемовини, щоб знову не стати центром нестабільності», – підкреслив Станіслав Шушкевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 23:19 :49