четвер, 22 лютого, 2018, 19:50 Політика
Віталій Скоцик: 20% власників хочуть продати землю
ZIK
ZIK

В Україні 20% громадян хочуть продати землю, але не можуть. Це і пенсіонери, які не мають кому передати у спадок і українці, які виїжджають закордон. Треба їм дати можливість продавати землю місцевим громадам.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«У Верховній Раді немає урядового законопроекту про ринок землі. В нашій партії є Аграрна рада. Ми розробили концепцію завершення земельної реформи взявши за основу земельне законодавство всіх країн, які вступали до Європейського Союзу. Ми виробили стратегію, яка складається з 18 кроків звершення земельної реформи в державі. Наша юридична рада напрацювала сім законопроектів, які згортають в смітник ті 100 законів і 700 підзаконних актів, які сьогодні прийняті», – розповів пан Скоцик.

За його словами, у питання землі зараз головне не купівля-продаж, а формування земельного банку і проведення інших підготовчих робіт.

«Чомусь склалося враження і всередині і назовні, що в Україні вже наповнили земельний кадастр і провели інвентаризацію, оцінку та розмежування земель і ми можемо переходити до наступного етапу. Насправді ці всі речі не зроблені. Перед тим як говорити купи-продай треба виконати базові речі, які робили всі країни Європи», – відзначив експерт.

Як зауважив гість програми, 20% громадян в Україні хочуть продати землю але не можуть.

«Наша стратегія складається з трьох етапів. Перший підготовчий, другий – це продаж землі. 20% громадян хочуть її продати, це пенсіонери, які помирають і не змогли передати в спадок. Також кожного місяця з України виїжджає 100 тисяч громадян і багато з них не планують повертатися додому. А вони є власниками земельного паю і за Конституцією, якщо змінять громадянство, то більше не матимуть права володіти землею і вони хочуть її продати. Тому ми маємо мати інструменти в якому хтось має можливість продати, а інший купити. На другому етапі ми даємо таке право місцевим громадам», – сказав Віталій Скоцик.

Водночас, на переконання пана Скоцика, на третьому етапі громада має право продати цю землю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 02:38 :12