Новини » Економіка 22 лютого, 2018, 16:50
Українцям варто вкладати гроші в індивідуальні котли для опалення, – Сазонов
ZIK
ZIK

Центральне теплопостачання має залишитись у минулому, бо дуже дорого коштує доставка. Потрібно будувати котельні, які будуть розраховані на один будинок. Та також можна встановлювати індивідуальні котли для опалення, адже це саме те, у що варто вкладати гроші.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив політолог Кирило Сазонов.

«З кожним роком в Україні все гірше населення платитиме за комунальні послуги через те, що мережі вже давно зношені, виробництво застаріле, а над енергоефективністю та енергозберігаючими технологіями ніхто не працює», – сказав Сазонов.

Він навів приклад, як на снігу можна розгледіти розталі доріжки від теплоенергоцентралей. А це свідчить про великі тепловтрати. Тим часом теплопостачання є найдорожчим пунктом у платіжках українців.

«Живу біля Києва у новобудові і у мене є газовий котел, на якому я сам виставляю, яку хочу температуру води та опалення. Наприклад, зараз я на цілий день поїхав у Київ і його скрутив майже на нуль. До мене приходять платіжки, які навіть не можу назвати серйозними, адже це 200-250 гривень за газ на місяць, яким я грію воду та опалюю двокімнатну квартиру. Тому, якщо порівняти з тими людьми, які живуть у Києві у нових будинках з центральним опаленням, то я економлю неймовірно, фактично, нічого туди не вкладаючи», – прокоментував гість.

Натомість, за його словами, якщо ж людина живе у будинку з центральним опаленням, то платіжки набагато вищі, тому що у них вписують ще плату за доставку.

«Потрібно ще враховувати, що хтось живе у старому панельному будинку чи хрущовці, де тягне з усіх щілин, де труби заіржавіли зі середини, де 40-50 відсотків віддається на обігрів повітря у місті. Тому модернізація виробництва, можливо створення міні-котелень, енергозберігаючі технології, тобто ізоляція будинків, заміна газових, теплопостачальних мереж – дуже потрібні і ми від цього нікуди не дінемось. Але, якщо ми будемо далі продовжувати робити вигляд, що все добре, то з кожним роком у нас втрати будуть тільки зростати», – вважає Сазонов.

Звичайно, на його думку, було б добре, якби мешканці будинків самі могли модернізувати мережі, але у них немає такої кількості грошей.

«Проблема у тому, що у людей зараз немає такої кількості грошей, щоб одразу модернізувати теплопостачання. Потрібно будувати котельні, які будуть розраховані на один будинок, а також можна встановлювати індивідуальні котли для опалення. Бо це саме те, у що варто вкладати гроші», – наголосив гість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:08 :38