Новини » Політика 22 лютого, 2018, 12:50
Україні не можна погоджуватись на білоруських миротворців, – Шушкевич
ZIK
ZIK

Україна не може погоджуватись на введення миротворців із Білорусі. Адже ця держава повністю співпрацює із країною-агресором, тож не може бути залученою до такої місії.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Верховної Ради Республіки Білорусь (1991-1994 років) Станіслав Шушкевич.

Політик наголосив: не можна вірити людям, типу президента Білорусі Олександра Лукашенка, які стверджують, що саме білоруські військові можуть бути миротворцями на Донбасі.

«Лукашенко ж сам хвалився, що ми із Росією – єдина держава. То невже можна запустити туди миротворців від держави-агресора? Звичайно, що ні», – підкреслив Шушкевич.

Тож, на його думку, безперечно, миротворці можуть бути корисним інструментом, однак якщо ними не будуть представники від «російсько-білоруської держави». Їх потрібно запросити із якоїсь нейтральної країни.

Водночас політик наголосив: самі білоруси – друзі України. Однак керівники держави та, зокрема, президент Лукашенко, думають лише про те, як узурпувати владу. Мовляв, ще від 1996 року вибори у Білорусі не визнає міжнародна спільнота.

«Саме тому Лукашенко хоче виступати якимось ініціатором. Наївну ж Європу можна обдурити. Треба розуміти, що від Білорусі не було жодних пропозицій у Мінський переговорах. Найголовніше, що там робив Лукашенко – це відчиняв двері перед Меркель і подарував їй букет квітів», – вважає експерт.

Адже, на думку політика, президент його країни просто не здатен вирішувати серйозні питання.

У свою чергу, Росія ніколи не запропонує вигідні для України умови у цьому миротворчому дискурсі.

Окрім того, він підкреслив: сподівається, що Україна все ж не «принизиться», щоб надати дозвіл на введення миротворців із Білорусі. Мовляв, хоча Петро Порошенко підтримує ідею такої місії на Донбасі, це не означає, що військові прийдуть із Білорусі.

«Якщо Україна вважає доцільним вводити миротворців, це потрібно робити, однак – не із Білорусі та й взагалі не із пострадянських держав. У крайньому разі – із Казахстану, там все таки розум бере гору», – зазначив Станіслав Шушкевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 17:48 :14