четвер, 22 лютого, 2018, 2:40 Події
У Білорусі відмовилися говорити про вирок українцю Шаройку

Речник Верховного суду Білорусі Юлія Ляскова й адвокат затриманого українця Павла Шаройка Лариса Бикова відмовилися повідомити, чи був озвучений вирок обвинуваченому в шпигунстві журналісту і яким він може бути.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Кореспонденти Радіо Свобода зв’язувалися з речницею Верховного суду Білорусі Юлією Лясковою, з адвокатом Шаройка Ларисою Биковою. Проте вони відмовилися повідомити, чи був озвучений вирок Павлові Шаройку і яким він може бути. Українського консула на процес та на оголошення вироку не запросили взагалі», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, процес у Верховному суді Білорусі над власкором «Українського Радіо» у Білорусі Павлом Шаройком, який розпочався 12 лютого, мав завершитися «цими днями».

«Такого закритого процесу, мабуть, ще не було в історії білоруського правосуддя. Звинувачених у шпигунстві в Білорусі раніше судили теж у закритих процесах, але про дату початку суду та оголошення вироку повідомлялося, і в усіх закритих процесах відкритим було ухвалення вироку. Тут же повна інформаційна блокада», – зазначається у повідомленні.

Адвокат та слідчі не коментують перебіг суду не лише журналістам, а й посольству України в Білорусі. Минулого тижня український посол Ігор Кизим заявив, щоб «більш закритого процесу в житті на бачив». За його словами, останній раз український консул бачив Шаройка у грудні минулого року, потім консул змінився, і він не мав змоги відвідати Шаройка в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі.

«Немає інформації, чи були свідки на процесі Павла Шаройка, у чому його конкретно звинуватили, чи взагалі завдав він шкоди білоруській державі. Невідомо також, хто був суддею, а хто – прокурором», – зазначає «Радіо свобода».

Згідно з даними ЗМІ, наразі є «неофіційна інформація з надійних джерел», що вирок Шаройку вже озвучено, однак він поки залишається в таємниці.

Спостерігачі в Мінську також висловлюють сподівання, що Шаройка можуть обміняти на білоруса Юрія Політику, якого за аналогічним звинуваченням у шпигунстві судять у Чернігові: «Процес над ним у Чернігівському районному суді затягується, наступне засідання там оголошене на 27 лютого. Можливо, ця таємниця у Верховному суді Білорусі пов’язана з тим, що чекають на вирок у Чернігові».

Раніше народний депутат, керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук повідомив, що підсумкове засідання у справі незаконно затриманого в Мінську журналіста Шаройка мало відбутися 19 лютого. Коментуючи «миротворчі» заяви президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо України, Тимчук також вказав на те, що реальними діями, «а не красивими словами» в цьому напрямку стало б амністування та звільнення Шаройка після ухвалення вироку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:37 :28