Новини » Економіка 22 лютого, 2018, 16:03
Триває дискусія щодо двох цілком різних версій підвищення ціни на газ, – експерт
ZIK
ZIK

НАК «Нафтогаз» як продавець блакитного палива хоче продавати його дорожче, але наразі ті цифри, які були ним запропоновані у фінансовому плані, ніким не затверджені. І є пропозиція Кабінету міністрів підвищувати тариф щокварталу на наступні два з половиною роки на два-три відсотки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив енергетичний експерт Андрій Герус

В Україні наразі є дві полярні версії щодо підвищення ціни на блакитне паливо НАК «Нафтогазу» та Кабінету міністрів, які поки обговорюють.

«НАК «Нафтогаз» підготував фінансовий план, який, швидше за все, далі потрапив у Міністерство фінансів і там пройшов погодження щодо ціни на газ (з 1 квітня – 11,27 грн за м3, тобто зростання на 62%, а з 1 жовтня – 12,03 грн за м3, це зростання на 73%, – ZIK).  Зрозуміло, що «Нафтогаз», як продавець блакитного палива хоче продавати його дорожче, але наразі ті цифри, які вони запропонували, ніким не затверджені», – сказав Герус.

Також, за його словами, є й інша версія розрахунку ціни на газ, яку пропонує Кабінет міністрів, і, зокрема, сам Прем’єр-міністр.

«Міністрів та депутатів цікавлять їхні політичні рейтинги. Тому вони хотіли б взагалі не підвищувати ціну на газ або зробити таке підвищення мінімально відчутним. Але не все так просто, адже вони пропонують підвищувати тариф щокварталу на наступні два з половиною роки на два-три відсотки», – прокоментував гість.

Він вважає, що підвищення ціни на блакитне паливо повинне було відбутись ще восени, але цього не зробили. Тому наступне підвищення може бути суттєвішим у рази.

«На сьогоднішній день діє постанова Кабінету міністрів, яка передбачає ціноутворення, яке має відбуватися по формулі: «словацький хаб плюс доставка в Україну». Цю формулу восени не застосували, адже ціна підвищилась би приблизно на двадцять відсотків. Але з осені газ ще трохи виріс у ціні і на сьогоднішній день, наприклад, в Україні у промисловому сегменті, де в принципі працює конкурентний ринок, ціна газу суттєво вища», – прокоментував він.

Але енергетичний експерт наголосив, що уряд, буцім, декларував те, що хоче мінімізувати різницю в тарифах між ціною на газ для населення і для бізнесу через можливі корупційні схеми.

«Досі триває дискусія навколо того, яку формулу затвердити  і застосувати. Адже населення повинне розуміти, як надалі будуть утворюватимуться ціни і це дасть можливість також створити альтернативу облгаззбутам та «Нафтогазу». Бо на український ринок, наприклад зможуть увійти європейські компанії», –  додав Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 12:59 :58