четвер, 22 лютого, 2018, 18:12 Світ
Російське шпигунство становить найбільшу загрозу для безпеки Швеції, – спецслужба

Спецслужба Швеції попередила, що «зовнішні сили» можуть спробувати втрутитися в майбутні загальні вибори у скандинавській країні.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на AFP.

«Не можна виключати того, що деякі іноземні держави скористаються шведською виборчою кампанією, щоб посилити конфлікти у шведському суспільстві та спробувати послабити демократичну систему», – сказав глава Шведської Служби безпеки (Sapo) Андерс Торнберг.

«Російське шпигунство становить найбільшу загрозу безпеці Швеції, яка не є членом НАТО», – застерегли у спецслужбі, зазначивши, що третина російських дипломатів у країні є шпигунами.

Тим не менш, Шведська Служба безпеки, яка відповідальна за вирішення проблем шпигунства і тероризму, заявила у своєму щорічному звіті, що на «надійну та децентралізовану» шведську виборчу систему важко вплинути.

Як відомо, прем’єр-міністр країни Стефан Левен заявив у січні на конференції з безпеки про створення нового органу для захисту громадян від «зовнішнього впливу» на загальних виборах 9 вересня.

Він також заявив, що Росія може спробувати вплинути на вибори у Швеції через інформаційні ресурси, тому уряд включив кібератаки у список з восьми головних загроз для безпеки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:32 :29