четвер, 22 лютого, 2018, 11:37 Світ
Рада ЄС наступного тижня розпочне процедуру введення санкцій проти Польщі, – ЗМІ
Фото: ZIK/EPA/CLEMENS BILAN
Фото: ZIK/EPA/CLEMENS BILAN

Рада ЄС наступного вівторка, відповідно до параграфу 7.1 Договору про ЄС, формально розпочне процедуру введення санкцій проти Польщі.

Про це повідомляє RMF FM з посиланням на власні джерела.

ЗМІ підкреслює, що це відбудеться попри те, що Варшава пропонувала не вносити згадане  питання до порядку денного ради міністрів ЄС, з огляду на «покращення» відносин між Варшавою та Брюсселем.

У повідомленні зазначено, що переговори щодо порушення Польщею верховенства права в країні відбувається на найвищому рівні і прорив у цій справі можливий на початку березня.

Співрозмовники видання зазначили, що дуже багато буде залежати від того, що про ситуацію в Польщі скаже заступник голови Європейської комісії Франс Тіммерманс. На початку лютого Тіммерманс зустрівся з главою польського МЗС Яцеком Чапутовичем і висловив надію на те, що «вирішення суперечки щодо верховенства права в Польщі вдасться знайти протягом кількох тижнів або місяців». Пізніше, однак, його прес-служба опублікувала більш обережне висловлювання, про необхідність переходу до конкретних дій.

ЗМІ зазначає, що після виступу Тіммерманса на раді міністрів ЄС не передбачено жодної дискусії, але ніхто не зможе заборонити міністрам висловлюватися.

«Якщо Тіммерманс заявить, що діалог триває, і йому треба дати шанс, навряд чи хтось захоче після цього виступати», – вважає один з дипломатів ЄС. Натоміть інший співрозмовник видання вважає, що і так, будь-які заяви будуть дуже загальними.

На думку видання, Польща буде дуже обережною, бо діалог з Європейською комісією є дуже важливим для Варшави, тим більше, що вперше за два роки з'явився реальний шанс на досягнення компромісу.

Дипломати Болгарії, котра зараз головує в ЄС, в свою чергу, стверджують, що тільки на основі майбутньої зустрічі міністрів буде прийняте рішення про подальші кроки в процедурі введення санкцій і прийнятий конкретний план дій щодо Польщі.

Нагадаємо, що до запровадження санкцій проти Польщі призвели суперечливі, на думку Євросоюзу, кроки польської влади, які можуть знищити політичну незалежність судів. Зокрема, навесні 2016 року було реформовано Конституційний суд, незважаючи на вуличні протести та застереження Венеціанської комісії. Остання, зокрема, висловила побоювання, що через реформу суддів призначатимуть не за критерієм професійності, а за критерієм лояльності до влади. Також ЄС стурбований через ухвалення польськими депутатами закону про ЗМІ, що дозволив уряду напряму призначати та звільняти керівників суспільних медіа. Окрім цього, Польща відмовилась брати участь у дворічній схемі розселення 160 тисяч біженців, які накопичились у таборах в Греції та Італії, посилаючись на міркування безпеки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 09:06 :58