четвер, 22 лютого, 2018, 0:55 Світ
У США Єллоустонский супервулкан демонструє дивну активність

Вчені Геологічної служби США зафіксували серію землетрусів в районі Єллоустонський кальдери, що складалися з 200 підземних поштовхів і супроводжувалися слабкою сейсмічною активністю.

Дослідники припустили, що явище є ще відлунням катастрофи 1959 року, – повідомляє «Лента».

У червні – вересні 2017 року сталася сильніша серія з 2,4 тисячі підземних поштовхів магнітудою 4,4 бала, хоча зазвичай в рік реєструється одну-дві тисячі землетрусів. Магнітуда нинішніх поштовхів, які є продовженням минулорічної сейсмічної активності, оцінюється в 2,9.

Землетруси, імовірно, є наслідком катастрофи 1959 року, коли Єллоустонська кальдера в результаті підземних поштовхів магнітудою 7,3-7,5 осіла на кілька метрів. Викликані при цьому зсуви вбили 28 осіб, а також привели до появи озера Куейк.

За словами геофізиків, землетруси не несуть небезпеки і не віщують виверження Єллоустонского супервулкана. Вулканологи вважають, що навіть в тому випадку, якщо виверження станеться, воно, швидше за все, буде являти собою вихід на поверхню потоків лави. Це змінить Єллоустонський ландшафт, але не стане катастрофою для всього континенту.

Однак ймовірність руйнівного супервивердження в будь-якому випадку залишається ненульовий.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 22:26 :26