четвер, 22 лютого, 2018, 19:20 Економіка
Подібні до українських реформи Польща зробила ще у 90-х роках, – експерт
ZIK
ZIK

Після здобуття незалежності з українською економікою робили незрозуміло що – нібито і йшли на ринок, але ніби і зберігали щось радянське.

Про це зауважив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

Павло Кухта зауважив, що ВВП України та Польщі зараз кардинально різняться при тому, що в 90-х роках ці показники були приблизно однаковими.

«Те, що в Україні почали робити протягом останніх чотирьох років, поляки зробили ще в 90-х роках. Польській незалежний центральний банк працював на знищення інфляцій вже тоді.

Натомість в Україні в цей час Національний банк за дорученням депутатів емісійним коштом кредитував промислові підприємства. Тобто у нас, м’яко кажучи, не були правильно розставлені пріоритети», – пояснив Кухта.

Експерт пояснює, що поляки одразу після розпаду СРСР почали впроваджувати реформи, а тому доволі швидко змінили правила свої економіки та підлатували її під певні західні стандарти.

«А от в Україні намагалися робити незрозуміло що –нібито і йшли на ринок, але ніби і зберігали щось радянське. Тому ми маємо робити добре відомі реформи, які прописані і в програмах МВФ, і в українських урядових програмах», – певен представник Стратегічної групи радників при Кабміні.

Також він зауважив, що ситуація в країні все ж почала поступово покращуватися і через реформу децентралізації.

«Інвестиції пішли на місця. Але це ще не той рівень та масштаб, який потрібен для поштовху і зростання економіки.

До того ж, в країні триває війна і потрібно чесно казати, що є багато проблем із політичним сприйняттям цих реформ. Але масштаб позитивного ефекту залежить від масштабу змін, які впроваджуватимуться», – підсумував Павло Кухта.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:44 :24