четвер, 22 лютого, 2018, 2:02 Спорт
Підсумки дванадцятого медального дня ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані

Історична перемога американських лижниць, рекордна медаль Маріт Бйорген та інше в підсумках дванадцятого дня Олімпіади на Sport Arena.

Американки Діггінс та Рендолл з прапором після перемоги у командному спринті / sportarena.com

ВИСТУПИ УКРАЇНЦІВ: 0 МЕДАЛЕЙ

Українське фігурне катання остаточно провалилося на Олімпіаді – Анна Хниченкова фінішувала 29-ю в короткій програмі серед жінок, показавши передостанній результат. Такий виступ українки вписується в загальну картину: Ярослав Паніот в чоловічих змаганнях фінішував останнім, а танцювальна пара Нікітін / Назарова посіла третє місце з кінця, пише sportarena.com.

Синьо-жовті лижники досить несподівано провели командний спринт. Попри те, що більшого чекали від жіночої команди, кращий результат показали чоловіки – вони посіли 21-е місце з 28-ти команд, тоді як у жінок – 18-я позиція з 21-ї пари. З іншого боку, навіть такі показники не можуть тішити: відставання у командному спринті в півтори хвилини від переможця – це дуже й дуже багато.

ГЕРОЇ ДНЯ – ДЖЕССІ ДІГГІНС ТА КІККАН РЕНДОЛЛ (США)

«Я не вірю, що це сталося». Емоції Джессі Діггінс після досить несподіваної перемоги у командному спринті пояснити легко – ніколи раніше американські лижники не вигравали золота Олімпіади. Більше того, в активі США була лише одна нагорода в історії лижних перегонів – Білл Кох виграв срібло на 30-кілометровій гонці в 1976 році. Жодна американська лижниця раніше не підіймалася на подіум, не говорячи про золото. А тут – така перемога.

Команда США лише на 0.19 секунди випередила Швецію, а на три секунди від лідерів відстала Норвегія. Скандинавські команди підходили до командного спринту в ролі куди очевидніших фаворитів, але Діггінс та Рендолл не зважали на статус – вони писали свою історію.

МОМЕНТ ДНЯ – ЗОЛОТИЙ ФІНІШ ДІГГІНС

Американка Діггінс (зліва) вириває перемогу в командному спринті на фініші / sportarena.com

ДОСЯГНЕННЯ ДНЯ – 14-ТА МЕДАЛЬ МАРІТ БЙОРГЕН

Рекорд Оле Ейнара Бйорндалена (13 олімпійських медалей) – впав. Новим найтитулованішим спортсменом в історії Зимових Олімпіад є ще одна норвежка, лижниця Маріт Бйорген – в її активі уже 14 олімпійських нагород.

Участь 37-річної Бйорген в командному спринті першочергово не планувалася, але в останній момент тренери змінили рішення та поставили Маріт: вони дали їй можливість здобути рекордну нагороду не в останній змагальний день. Хоча Норвегія і не виграла, та все-таки фінішувала третьою, забезпечивши Маріт 14-ту медаль. Більше того, норвежка здобула нагороди у всіх чотирьох стартах на цій Олімпіаді – золото, срібло та дві бронзи.

Маріт Бйорген — абсолютна рекордсменка Зимових Олімпіад за кількістю нагород / sportarena.com

Попереду на неї очікує марафон, в якому саме Бйорген вважається головним претендентом на перемогу. Якщо вона виграє нагороду ще й там, то здобуде 15 медаль Олімпійських ігор. Це результат, який найближчим часом ні повторити, ні перевершити точно не зможе ніхто.

СЕНСАЦІЯ ДНЯ – ЗОЛОТО НІМКЕНІ ЯМАНКИ В БОБСЛЕЇ

Жодної перемоги в кар’єрі – і одразу золото на Олімпіаді. Німецький пілот Маріама Яманка не розглядалася претендентом на нагороди у Пхьончхані і вона не була головним фаворитом навіть після першого змагального дня, який екіпаж Яманки завершив на першому місці. Завжди був хтось кращий, навіть у німецькій команді.

Німці одразу побігли обіймати сенсаційних олімпійських чемпіонок / sportarena.com

Зрештою, перевага в 0.07 секунди перед двома останніми спробами над титулованою американкою Елайною Мейєрс нічого не означала. Така перевага справді не могла зробиит андердога фаворитом. Тим більше, коли Мейєрс встановлює два рекорди треку. Але Яманка завжди була десь поруч: вона двічі мінімально програла американкам, але в інших двох випадках організувала необхідну перевагу, коли суперниці помилялися. «Моїм завданням, – сказала Яманка уже після виграшу золота: – був фініш в топ-5. Тому ми й їхали трохи розслаблено, на нас нічого не тиснуло». Це перше золото для Німеччини у жіночому бобслеї з 2006 року.

РЕВАНШ ДНЯ – ЗОЛОТО КАНАДЦЯ ЛЕМАНА В СКІКРОСІ

У Ванкувері він тренувався під час тренувань та не зміг взяти участі в самих олімпійських змаганнях, у Сочі – дійшов до фіналу та боровся за медаль, але впав перед фінішем і опинився на четвертому місці. Чи могло статися щось ще з канадцем Бреді Леманом у Пхьончхані?

Канадець Бреді Леман святкує золото в скі-кросі / sportarena.com

Могло. Він нарешті виграв свою медаль – золоту олімпійську медаль. «Я не можу описати свої емоції», – сказав одразу після фінішу Леман. У великому фіналі канадець боровся з двома швейцарцями і словенцями, але не дозволив собі поступитися. На фініші його перевага склала усього 0.05 секунди над срібним призером, та Бреді усе контролював. «Я не міг усе втратити перед фінішем, і я, думаю, що був першим навіть за десять метрів після фінішу».

2018-06-18 20:14 :11