четвер, 22 лютого, 2018, 23:30 Політика
Народні депутати бачать землю елементом власного збагачення, – Скоцик
ZIK
ZIK

Народні депутати бачить землю як елемент власного збагачення, а не як основу розвитку економіки України. Крім того, якість законодавчого і виконавчого органів влади не дає надії на те, що земельну реформу буде реалізовано при цій владі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«Для мене питання земельної реформи дуже нагадує футбол, тобто на стадіоні грають 22 хлопці, а на трибунах сидять 100 тисяч і всі знають як треба грати. Насправді ніхто не може грати в цьому процесі. Земельне питання просте і складне водночас. Ми єдина країна, яка 27 років не завершує земельну реформу. А якість законодавчого органу влади і основного виконавчого не дає надії на те, що це буде реалізовано при сьогоднішній владі», – переконаний пан Скоцик.

Крім того, за його словами, в Україні прийнято 100 законів і 700 підзаконних актів, які працюють у земельному законодавстві. У країні немає жодного юриста, який чітко розбирається в цьому масиві законодавчих актів.

«Як наслідок ми маємо хвилю рейдерських атак і різних речей, які відбуваються із відніманням землі. Якщо брати базові речі, в нас 42 мільйони гектарів земель сільскогосподарського призначення, з них 32 мільйони це рілля. Проте з 1986 року ми не проводили оцінку нашої землі, тобто дуже важко сказати, в якому стані вона зараз знаходиться. На початку 2000-х майже 6 мільйонів українців отримали земельний пай, в середньому 3,92 га. Таким чином було розпайовано біля 29 мільйонів гектарів землі. Зараз у державних руках знаходиться майже 11 мільйонів, а ще та земля, яку отримали мільйон осіб і не змогли передати у спадок. Це ще 5 мільйонів га землі. Крім того є ще землі запасу. Таким чином у руках держави і дуже ефемерної інституції Держгеокадастру сконцентровано майже 19 мільйонів га землі», – розповів пан Скоцик.

Як зауважив гість це говорить про те, що з юридичної точки зору земельне питання абсолютно неврегульоване.

«З економічної точки зору – абсолютно так само. Чому зараз одні депутати виступають за мораторій, інші за ринок землі? Відповідь одна, кожен з них бачить землю як елемент власного збагачення, а не як основу розвитку економіки нашої держави», – підсумував Віталій Скоцик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:47 :16