Aнонси

усі анонси
Новини » Події 2328 Читать эту новость на русском

Муженко: Формат АТО змінюється, операцію Об’єднаних сил очолить військове керівництво

Українські військові на Донбасі. Фото: ZIK/EPA/UPG

Нині триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко, пише «Радіо Свобода».

«Закон, який 20 лютого був підписаний Президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей», – зазначив Муженко.

За його словами, це дасть змогу систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ».

Начальник Генштабу ЗСУ додав, що очолить штаб Об’єднаних сил «людина з бойовим досвідом».

«У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть подані Президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання», – сказав Муженко.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей», що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News