Новини » Економіка 22 лютого, 2018, 13:47
Максим Мартинюк: Держава скеровує кошти в різні галузі тваринництва

Цілі програм підтримки тваринництва у 2018 році суттєво інші ніж минулого року. Дотації будуть видавати за іншим принципом, програму державної підтримки тваринництва будуть виконувати під гаслом: хто інвестує – той отримує. Якщо в минулому році більше грошей отримували 2-3 компанії – великі платники ПДВ, то в 2018 допомогою буде охоплено якомога більше інвесторів в галузі свинарства, ВРХ та птахівництва, причому до останнього відноситься не тільки курятина, а й індики та інша птиця.

Про це під час брифінгу перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк розповів про державну допомогу у розмірі 4 млрд гривень, яку отримають виробники в різних галузях тваринництва, – повідомляє кореспондент IA ZIK.

Інформацію про підтримку тваринництва у 2018 році надало Міністерство аграрної політики і продовольства. Кошти будуть розподілені за чотирма головними програмами.

Перша програма скеровує фінанси до виробників, що набувають поголів’я племінної худоби.

Державна допомога піде на компенсацію вартості молодняка племінної якості, великої рогатої худоби та свиней. Дані статистики, які навів Максим Мартинюк, говорять про зростання рівня надоїв з 4 до 6 тисяч літрів молока при закупівлі молодняку ​​ВРХ високопродуктивних молочних порід. Він акцентував увагу на те, що цей показник можна підвищити до рівня 8-9 тисяч літрів.

Друга програма створена для підтримки виробників, які зайняті реконструкцією та будівництвом тваринницьких комплексів. «Компенсацію витрат на ці роботи будуть виконувати різними частинами залежно від походження фінансів виробників. Коли це кредит, то буде компенсовано 25% його тіла, а якщо використані власні кошти інвестора, то будуть погашені 30% від загального обсягу витрат. Щоб кошторис не був завищений, Міністерством буде обмежуватися верхня планка вартості одного місця худоби», – уточнив Максим Мартинюк.

Третя програма націлена на збільшення поголів’я молочних корів. Перший заступник надав інформацію про цільову дотацію в розмірі 1,5 тисячі гривень на одну голову стада молочних корів, яка повинна зменшити собівартість утримання молочної худоби.

Четверта програма розрахована на господарів, які вирощують молодняк ВРХ. На думку заступника міністра, доцільність такої дотації у тому, що власники молодняка не будуть здавати на ринок м’ясо теляти, якому від народження два тижні. При отриманні 2,5 тисяч гривень господарі доглядатимуть за телям до року, коли і його вага та медичні і санітарно-гігієнічні показники будуть в нормі.

Цілі програм підтримки тваринництва у 2018 році суттєво інші, ніж минулого року. Як стверджує Максим Мартинюк, дотації будуть видавати за іншим принципом, програму державної підтримки тваринництва будуть виконувати під гаслом: хто інвестує – той отримує. Якщо в минулому році більше грошей отримували 2-3 компанії – великі платники ПДВ, то у 2018 році допомогою буде охоплено якомога більше інвесторів в галузі свинарства, ВРХ та птахівництва, причому до останнього відноситься не тільки курятина, а й індики та інша птиця.

На думку експертів, новий алгоритм розподілу компенсацій докорінно не змінить співвідношення галузей тваринництва: птахівники, як і раніше, будуть займати левову частину в цій структурі. Вони найбільше у галузі платять податків, виконують масштабне будівництво нових птахофабрик, відтак і найбільше отримають державної допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 13:07 :22