четвер, 22 лютого, 2018, 21:30 Економіка
Кучеренко про «стимулюючі» тарифи: За цим стоїть тільки обкрадання населення
ZIK
ZIK

Використовуючи ринкову термінологію про стимулююче тарифоутворення, НКРЕКП намагається обдурити та пограбувати населення.

Таку думку висловив міністр з питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK).

«Стимулюючі» тарифи – це такі тарифи, які стимулюють монополіста скорочувати свої витати та модернізувати системи.

Але та методологія стимулюючого тарифоутворення, яку зараз намагається проштовхнути Вовк разом з грантоїдами, абсолютно не є гарантією того, що механізм запрацює», – підкреслив Кучеренко.

Експерт пояснює що, насправді, таких стимулюючих методик є дуже багато. І та, яку пропонують українцям, не є найкращою.

«Зараз українцям намагаються тільки вішати лапшу на вуха. Адже нормальними «стимулюючі» тарифи є тоді, коли вони нараховуються на правильну базу», – пояснює колишні міністр ЖКГ.

Кучеренко нагадав, що всім відомі олігархи скупили українські обленерго за безцінь. Однак протягом 15-20 роки абсолютно нічого не вкладали у підприємства, а тільки брали звідти.

«Сьогодні олігархи бідкаються, мовляв, наші мережі у поганому стані, тому ми піднімемо тариф. Тобто, вони намагаються модернізувати підприємства за рахунок населення.

Але це можна було б зробити теж за рахунок населення, але чесно, не забираючи останні гроші. Власники підприємств могли б емітувати акції та гарантувати разом із державою, що вони будуть зростати. І тоді б населення стало акціонерами енергокомпаній та отримувало б від цього дивіденди, як це робиться у цивілізованих європейських кранах», – зауважив Олексій Кучеренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 22:04 :22