четвер, 22 лютого, 2018, 21:45 Економіка
Кучеренко: 3,5 млн домогосподарств не мають обліку газу. Це грубе порушення закону
ZIK
ZIK

Гроші, які закладали у тарифи на встановлення лічильників на газ, за останні 10 років успішно розікрали, проте нинішня влада закриває на це очі.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив міністр з питань житлово-комунального господарства України (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Гість програми, відповідаючи на запитання, хто має ставити лічильник на газ у квартирах, зазначив, що це має робити той, хто постачає газ.

«Якщо ти хочеш торгувати чимось, ти повинен отримати ліцензію і відповідати кваліфікаційним вимогам. Насамперед – це стопроцентний облік і відповідальність за якість товару. Сьогодні облгази та їхні дочірні офшорні структури та обласні «газзбути» не несуть відповідальності ні за облік, ні за якість товару, і розказують байки. Гроші, які закладали у тарифи на встановлення лічильників, успішно розкрадені за останні 10 років. Нинішня влада закриває на це очі зі зрозумілих причин, тому що 70% облгазів належать пану Фірташу. Ми знаємо, куди летів Президент у 2014 році перед виборами і досі не дав відповіді, про що він там домовлявся», – заявив Олексій Кучеренко.

Гість програми повідомив, що 3,5 мільйона домогосподарств України перебувають нині без обліку газу. «Це грубе порушення закону про облік газу. Єдине, перед новим роком депутати спромоглися змінити цей закон і продовжити це ще на три роки», – додав колишній міністр з питань житлово-комунального господарства.

Олексій Кучеренко також пояснив, що означає термін «абонплата на воду». З його слів, у кожному із будинків є внутрішньо-будинкові мережі, якими надходить вода. Так, міський водоканал доводить воду до будинку, а потім починається зона відповідальності споживачів.

«Внутрішньо-будинкові мережі треба обслуговувати, треба ремонти робити, треба прокачувати, треба гідравлічні іспити проводити, треба, щоб ця система циркулювала – як вода, так і тепло. І з тарифу у монополіста прибрали ці витрати. Сьогодні вони включаються у тариф на утримання будинку, бо утримання будинку – це утримання вашої власності. Ви самі маєте право встановлювати собі ці тарифи. Сьогодні ОСББ так і роблять», – пояснив Олексій Кучеренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 04:02 :14