четвер, 22 лютого, 2018, 16:01 Економіка
Гройсман про децентралізацію: Торік на місця передано понад 100 млрд грн
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Запроваджена урядом реформа децентралізації не тільки надала нові повноваження й ресурси на місця, а й посилює відповідальність влади та вимогливість громад до своїх керівників.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись зі студентами Сумського національного аграрного університету, повідомляє прес-служба Кабміну.

Глава уряду нагадав, що три роки тому, він, як віце-прем’єр-міністр, став у авангарді руху на децентралізацію. І тоді мало хто вірив в успіх реформи.

«Але в нас усе вийшло. Потрібно об’єднуватися. Потрібні нові люди, нові знання», – сказав Прем’єр.

Прем’єр-міністр звернув увагу, що за минулий рік на місця передано понад 100 млрд грн у вигляді додаткових доходів місцевих бюджетів – «баснословні кошти», які можна використати на користь громад.

«Але питання можна вирішувати не тільки коштами. Скільки, приміром, коштує побудувати садок? Можна порахувати п’ять чи двадцять п’ять мільйонів гривень. Але я скажу точно! «Нуль». Треба просто відповідально ставитися до забудови. Якщо забудовник будує будинки – будь ласка, але поруч садок! Будуємо будинки – будь ласка, але поруч школа! Що це? Це відповідальність!» – сказав Гройсман.

Іншим аспектом цієї відповідальності, впевнений Прем’єр-міністр, є здатність вирішувати проблеми.

«Буває, керівник показує, що десь він дорогу побудував... Але якщо є якісь проблеми – то це центральна влада винна. Ні! Просто треба такого керівника питати і про проблеми. Громади мають стати вимогливими до влади», – підкреслив глава уряду.

Зазначимо, Гройсман сьогодні перебуває на Сумщині з робочою поїздкою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 21:35 :54