четвер, 22 лютого, 2018, 14:12 Економіка
Данилишин пропонує перевести частину міжнародних резервів НБУ до держбюджету
Національний банк України. Фото: НБУ
Національний банк України. Фото: НБУ

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин пропонує перевести частину міжнародних резервів НБУ до фонду розвитку в держбюджеті.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

 

Рада НБУ пропонує знизити розмір загальних резервів Нацбанку з 10% від обсягу грошово-кредитних зобов’язань, закріплених законом про Нацбанк, до 5-7% з можливістю його підвищення до 10% за рішенням Ради.

«Такий гнучкий підхід дозволить вивільнити частину загальних резервів і збільшити обсяг коштів, які будуть перераховуватися до державного бюджету, сформувавши в ньому спеціальний Фонд розвитку», – зазначив Данилишин.

Він вважає, що діюча методика визначення грошово-кредитних зобов’язань і розрахунку загальних резервів втратила свою актуальність після переходу Нацбанку до нового монетарного режиму інфляційного таргетування та введення в практику методик, що сприяють формуванню резервів під реалізовані й ймовірні ризики в достатньому обсязі.

«Для усунення надмірного формування резервів власного капіталу доцільно в законі «Про НБУ» уточнити термін «грошово-кредитні зобов’язання», – заявив він.

«Слід чітко визначити перелік зобов’язань, які включаються до розрахунку, обмеживши їх тільки твердими зобов’язаннями, строк пред’явлення яких не визначений, це: готівка в обігу і коррахунки банків в національній валюті», – підкреслив глава ради Нацбанку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 17:03 :20