четвер, 22 лютого, 2018, 22:20 Політика
Даніельсон назвав умови макрофінансової допомоги Єврокомісії Києву
Крістіан Даніельсон
Крістіан Даніельсон

Європейська комісія прихильна продовжувати програму надання макрофінансової допомоги в Україні, але для цього необхідно виконати низку умов.

Про це заявив генеральний директор Єврокомісії Крістіан Даніельсон в інтерв’ю «Європейській правді».

«По-перше, обов’язковою умовою для надання такої допомоги є існування діючої програми МВФ. Зараз Україна перебуває в дискусії з МВФ щодо умов продовження програми фінансування. Має бути досягнута ця згода і має бути оголошено про продовження співпраці України з МВФ, щоби ми могли зробити наступні кроки щодо надання Києву макрофінансової допомоги», – сказав Даніельсон.

Відповідаючи на уточнююче запитання, він підтвердив, що однією з умов МВФ є створення Антикорупційного суду. «Абсолютно правильно! Це є важливим елементом програми МВФ. Що ж до інших вимог – про це найкраще питати у наших колег із Фонду», – пояснив представник Єврокомісії.

Окрім цього, Євросоюз має визначити свої умови надання такої допомоги, зазначив гендиректор. Це рішення ухвалюється Єврокомісією не одноосібно, воно потребує схвалення Європарламентом і Радою ЄС.

Даніельсон нагадав, що ЄС станом на сьогодні надав Україні 2,81 млрд євро макрофінансової допомоги на додаток до того, що надається у вигляді грантів.

«Що стосується продовження цих програм у майбутньому – побачимо. Та можу підтвердити, що нова макрофінансова допомога – одна з опцій, яка зараз активно дискутується, і Єврокомісія прихильна до неї. Але рішення ще не ухвалене», – сказав Даніельсон.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 00:06 :13