четвер, 22 лютого, 2018, 17:27 Суспільство
Археологи у купі сміття знайшли доказ існування одного з найбільших пророків Біблії
Фото: oca.org
Фото: oca.org

Археологи заявили про те, що виявили можливо перший матеріальний доказ існування біблійного пророка Ісаї. Цікаво, що артефакт виявили в Єрусалимі у купі сміття.

Про це повідомляє The Daily Beast з посиланням на публікацію від 22 лютого в журналі Biblical Archaeology Review (BAR), інформує видання «Коментарі.ua».

Науковці знайшли в смітті невеличкий шматочок глини довжиною всього 0,4 дюйма з відбитком печатки і написом – «Ісайя пророк».

Булла з відбитком напису про пророка Ісайю
Булла з відбитком напису про пророка Ісайю

Знахідку виявили під час розкопок раніше не пошкодженої стародавньої купи сміття. Там же були знайдені давні фігурки, уламки керамічного посуду, шматочки слонової кістки і глиняні предмети з відбитками печаток тзв. булли.

Видання зазначає, що поруч з буллами царя Єзекії були знайдені ще 22 булли, в тому числі булла з написом «Yesha’yah [u] Nvy [?]», що перекладається як «Ісайя пророк».

«Якщо врахувати значення Ісаї в історії релігії, цей відбиток печатки дуже важливий як для юдеїв, так і для християн», – підкреслено в повідомленні.

Згідно з Книгою Ісаї, яка є 12-й книгою Танаха розділу Невіім (другого розділу іудейського Священного Писання), пророк жив в VIII столітті до н. е. Ісайя почав проповідувати за часів правління юдейського царя Озії, пророкував при кількох царях – Озії, Йоафамі, Ахазі та Єзекії.

Ісайя мав великий авторитет не лише серед сучасників – жив в Єрусалимі і був наближеним до юдейських царів, а й серед наступних поколінь, які, втім, додавали до його книги щось від себе. Більшість вчених вважають, що Книгу Ісаї можна розділити на дві, а то й три частини, кожна з яких приписується окремому автору.

Читайте також: Американський вчений довів існування Бога

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 21:06 :29