Новини » Політика 22 лютого, 2018, 18:29
АМКУ пропонує уряду встановити чіткі недискримінаційні вимоги щодо учасників лотерей

Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив звіт за підсумками дослідження лотерейного ринку, в якому визнав дискримінаційним проект ліцензійних умов провадження і випуску лотерей, і направив свої пропозиції до Кабінету Міністрів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні на засіданні АМКУ одноголосно був схвалений звіт комітету», – написала державний уповноважений відомства Агія Загребельська на своїй сторінці в соцмережі Facebook, уточнивши, що в найближчі дні повний текст звіту буде оприлюднено на сайті комітету.

Серед пропозицій, зокрема, – розробка Стратегії розвитку ринку випуску та проведення лотерей, яка повинна передбачити детінізацію ринку лотерей та інших азартних ігор, які маскуються під них, підкреслила вона.

Раніше АМКУ зазначав, що пропоновані Міністерством фінансів ліцензійні умови передбачають допуск на ринок фактично лише одного гравця – «Українська національна лотерея» (УНЛ). Серед дискримінаційних вимог комітет вказав на умову 10-річного досвіду роботи на лотерейному ринку і надання преференцій держбанкам.

Як зазначила А.Загребельська, АМКУ пропонує уряду встановити чіткі недискримінаційні вимоги до учасників ринку з прозорою процедурою їх добору, впровадити ефективну систему обліку на ринку випуску та проведення лотерей і врегулювати обіг товарів на суміжних ринках окремих видів лотерей.

«Слід запровадити систему сертифікації лотерейного обладнання та ліцензування програмного забезпечення для проведення лотерей. Це дозволить розрізняти лотерейне обладнання та обладнанням, яке використовується для інших видів азартних ігор», – зазначила А.Загребельська.

АМКУ також пропонує запровадити ефективні бар’єри доступу споживачів на цей ринок, зокрема, встановити вимоги до місця розміщення об’єктів для проведення лотерей, частоти і обсягу їх використання.

На лотерейному ринку України нині працюють три оператори – «М.С.Л», «Українська національна лотерея» і «Патріот». При цьому персональні економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі торкнулися двох з трьох операторів – ТОВ «М.С.Л» і ПрАТ «Патріот».

За даними Мінфіну, які наводить Мінекономрозвитку, за 2017 рік в один із двох зазначених підсанкційних операторів зібрав понад 307 млн грн ставок, заплативши 13 млн грн податків, другий – 0,4 млн грн ставок без сплати податків.

За підсумками розширеної наради 16 лютого перший віце-прем’єр доручив Міністерству фінансів і Міністерству юстиції до 20 лютого відпрацювати проект ліцензійних умов провадження лотерейної діяльності, а до 23 лютого погодити його з Державною регуляторної службою і АМКУ.

На якнайшвидшому прийнятті ліцензійних умов наполягав також міністр фінансів Олександр Данилюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 11:36 :11