Новини » Економіка 21 лютого, 2018, 16:16
Зниження податку на доходи допоможе повернути в Україну наших заробітчан, – економіст
ZIK
ZIK

Треба зменшити відсоток оподаткування заробітної плати в Україні, адже існує дуже багато методів оптимізації податку. Краще зробити маленький податок на доходи, щоб громадяни звикли самі платити і відповідати за себе.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив економіст та банкір Олександр Савченко.

«Інфляція існує як для бідних, так і багатих. Для бідних її можна простежити у зростанні ціни на хліб, яйця, послуги ЖКГ. Її середній індекс становить не 14 відсотків, а близько 25-26», – сказав Савченко.

За його словами, якщо ж говорити про інфляцію для багатих, то у них є інший споживчий кошик і вони витрачають кошти на власні потреби.  

«У багатих інфляція становить не чотирнадцять відсотків, а близько десяти. Наприклад, вони купують комп‘ютери, орендують автомобілі, техніку. Ці товари дешевшають, а от базові продукти для бідних дорожчають. Фактично, населення правильно думає, що біднішає, бо так воно і є», – наголосив експерт.

Також, на його думку, потрібно зменшити відсоток оподаткування заробітної плати.

«Я виступаю проти податку на виведений капітал. Тому що є дуже багато методів оптимізації цього платежу. Якщо ви думаєте, що в Україні платять податок на прибуток, бо не хочуть вивезти дивіденди, це не так. Через малий і середній бізнес виводяться будь-які суми. Краще зробити маленький податок на доходи українців, щоб вони звикли самі платити і відповідати за себе», – вважає Савченко.

На його думку, це допоможе повернути працездатне населення з-закордону. Адже близько одинадцяти мільйонів українців працюють поза офіційним сектором економіки.

«У нас є більше 10 мільйонів легально працюючих осіб в українській економіці, а мало б працювати 21. Це дуже легко підрахувати – взяти цифру чисельності населення та поділити на два – тоді можна отримати кількість, яка б і мала працювати в офіційній економіці. А у нас працює 10-11 мільйонів поза офіційним сектором – хтось перебуває у Польщі, хтось отримує нелегальну зарплату у торгівлі, сільському господарстві чи будівництві», – додав гість.

Також він вважає, що дуже багато осіб, прикриваючись виходом на пенсію у молодому віці, продовжують працювати.

«Якщо брати європейські стандарти, то максимальна чисельність пенсіонерів у нас мала би бути вісім мільйонів осіб, а є дванадцять. Отже, якщо хтось записався у пенсіонери, а це переважно молоді люди 40-45 років: судді, міліціонери, вони паралельно ще працюють і отримують зарплату. Тому потрібно зменшити цю кількість за рахунок скорочення соціальних паразитів. І, до речі, зараз уряд робить однакові умови для пенсіонерів. Тому саме цю ділянку його роботи я схвалюю», – наголосив Олександр Савченко.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:15 :17