Новини » Політика 21 лютого, 2018, 19:10
Юрист-науковець: Не маємо юридичної форми суду, де б розглядали питання державного рівня
ZIK
ZIK

В Україні потрібно створювати не лише військову юстицію, а слід думати про таку форму суду, де би розглядалися питання щодо державних дій, правильності їх вчинення та прийняття державних рішень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Петро Порошенко свідчив в Оболонському районному суді міста Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича у режимі відеоконференції з Адміністрації Президента України. Петро Порошенко розповів про свою поїздку як народного депутата України до Криму 27 лютого 2014 року. Після запитання захисту Януковича про відпочинок Порошенка на Мальдівах, головуючий суддя дочасно припинив допит.

Микола Сірий наголосив, що сьогоднішній процес показав, що в Україні немає юридичної форми суду, де розглядали би питання державного рівня.

«Давайте зрозуміємо, що це не рівень Оболонського суду розмірковувати, у якому порядку відбувалося формування влади в умовах, коли зруйнувалися умови влади. Це точно не предмет для районного суду ані в нашій країні, ані в будь-якій іншій цивілізованій країні. І коли ми такі складні питання переносимо на рівень Оболонського суду, то ми обов’язково отримаємо процес фейкового характеру», – вважає експерт.

Микола Сірий зауважив, що на державному рівні в Україні мають зрозуміти, що на сьогодні потрібно створювати не лише військову юстицію, а потрібно думати про таку форму суду, де би розглядалися питання щодо державних дій, правильності вчинення державних дій та прийняття державних рішень.

«Для мене цей процес, що відбувається, показує, що військові прокурори мають бути прокурорами у військовому суді, а не в суді, де предметом є державно-правові відносини.

Бо чи це вони так сформували позицію обвинувачення, чи їм хтось порадив з якихось державних установ, але прокурори викликали на допит майже всіх державних чиновників, включаючи і представника України в ООН. Це взагалі невидана практика.

Усі дипломати світу з посмішкою дивляться на те, як в українському суді на районному рівні вивертають навиворіт посла України, який був послом у РФ у дуже делікатний період», – зазначив Микола Сірий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:52 :55