середа, 21 лютого, 2018, 17:33 Світ
Єврейські організації в США закликали припинити відносини з Польщею через історичний закон
Фото: Twitter
Фото: Twitter

Єврейські організації в США почали збирати підписи під зверненням до Білого дому заморозити відносини з Польщею, доки не буде змінений скандальний Закон про інститут Національної пам’яті.

Про це повідомляє Onet.pl.

На сайті neverdeny.org автори петиції заявили: «Польще, ми ніколи не дозволимо заперечувати Голокост».

Акція супроводжується відео, яке вже поширюється в США та інших країнах. У ньому молоді американські євреї зазначають: «за те, що ми зараз скажемо, ми можемо потрапити до в’язниці», а потім говорять фразу «польський Голокост» і вимагають скасування закону та призупинення відносин США з польським урядом до моменту, поки буде діяти згаданий закон.

Під петицією, зокрема, стоїть підпис Ruderman Family Foundation. Організацію заснували у Бостоні в 2002 році. Фонд діє в США та Ізраїлі. Він займається наданням допомоги інвалідам, а також «зміцненням зв’язків між Ізраїлем та єврейською громадою в США».

Нагадаємо, 26 січня тижня польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті і одночасно передав їх на розгляд Конституційного суду. Ухвалення закону викликало гостру реакцію з боку Ізраїлю і застереження США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 22:28 :46