середа, 21 лютого, 2018, 0:28 Суспільство
Вчені створили пристрій, який бере енергію з «нізвідки»

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили систему, здатну перетворювати добові коливання температури в електричну енергію.

Термоелектричні пристрої, що генерують енергію, коли одна сторона пристрою має іншу температуру, ніж інша, широко обговорювалися багато років. Однак вперше була розроблена робоча система, – повідомляє segodnya.

Энергия добывается из ниоткуда. Фото: pixabay

«Ми побудували перший тепловий резонатор. Може здатися, що він генерує енергію з нізвідки», – зазначив співавтор Майкл Страно, професор хімічного машинобудування MIT Карбон Дуббс.

Оскільки пристрій генерує енергію від зміни температури навколишнього середовища, на нього не впливає ні хмарність, ні вітрові умови або інші фактори навколишнього середовища. Фактично, пристрій можна помістити в тіні під сонячною панеллю, тим самим роблячи її більш ефективною, відтягуючи залишкове тепло.

Розроблений терморезонатор також виявився втричі ефективніше комерційного піроелектричного матеріалу, який зараз вважається визнаним методом перетворення коливань температури в електрику.

Щоб побудувати пристрій, команді довелося спочатку розробити матеріал, оптимізований для теплової еффузіі – властивості, яка поєднує теплопровідність і теплову ємність. Матеріал виконаний з міді або нікелевої піни, який потім покривається шаром графеми для забезпечення ще більшої теплопровідності. Нарешті, піна наповнюється октадеканом, матеріалом, який змінює свій стан між твердим і рідким в межах певного діапазону температур, обраних для даних потреб.

Читайте також: Українці розробили прилад, що виробляє воду з повітря

Якщо під час випробування денна різниця температур становила 10 градусів Цельсія, то пристрій міг генерувати 350 мілівольт потенціалу і 1,3 міліватт потужності – достатньої для дрібних датчиків середовища або систем зв’язку.

Новий матеріал може використовуватися як частина гібридної системи ортогональних джерел енергії, яка може включати в себе генератори котлів-пального і сонячні батареї.

Крім того, новий матеріал може виявитися корисним для розробки посадкових і навігаційних пристроїв для вивчення віддалених місць, в тому числі позаземних супутників і планет, оскільки велика частина системи може бути виготовлена ​​з місцевих матеріалів, що дозволить зменшити корисне навантаження і супутні витрати.

Читайте також: Мережу вразив випускний проект японського учня, що порушує закони аеродинаміки

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 03:28 :27