середа, 21 лютого, 2018, 14:38 Економіка
Українські бізнесмени готові сплачувати не більш як 10-15% податку, – економіст
ZIK
ZIK

Українці – нація, яка ніколи не платитиме податки, вищі, ніж 10-15% від зарплатні. Тоді як зараз сума цих виплат перевищує і 40%.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів економіст, банкір Олександр Савченко.

«Ідея зі зниженням податків сама по собі правильна, але недостатньо радикальна, аби вплинути на хід подій. Я завжди проводжу опитування серед молодих бізнесменів та питаю, скільки вони готові платити державі, щоб працювати без «тіні». Відповідь дуже проста: початківці, які заробляють мало, готові віддавати не більше 10%», – розповідає Олександр Савченко.

Натомість, за його словами, більш заможні люди – середній бізнес, який на своїх підприємствах заробляє близько 50 мільйонів гривень, готові ділитися 15% прибутку.

«Зараз і бізнесмени, і громадяни повинні віддавати державі 40% і більше. Це відбувається через податок на армію, податок на доходи фізичних осіб та соціальні внески. Це дуже багато для українців. Ми – нація, яка ніколи не буде платити більше десяти-п‘ятнадцяти відсотків», – переконаний економіст.

Цю ситуацію він порівняв із виникненням Запорізької Січі. Мовляв, українці не хотіли платити податки, тому тікали і там самоорганізовувались.

«Це приклад «чепешників», малого бізнесу та тіньової економіки. Тому мудрість правителів, нашої еліти, якщо б вона була, – це не придумувати, скільки брати із людини – 40% чи 41% зарплатні, а зафіксувати «статус-кво». Тобто, визначити те, скільки українець погоджується платити податків, скільки може це робити і щоб йому це було вигідно. Тобто, зробити так, аби ухиляння від податків було дорожчим, ніж сама сплата», – пояснює банкір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 23:59 :44