середа, 21 лютого, 2018, 12:27 Політика
У ЄС скасували санкції проти Клюєва
Сергій Клюєв. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Сергій Клюєв. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Суд Європейського союзу анулював рішення Ради ЄС від березня 2017 року про санкції, які були накладені на українського депутата-втікача Сергія Клюєва і які діють до березня цього року.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За даними видання, водночас суд вирішив, що санкції можуть залишатися чинними до закінчення терміну оскарження, який, за словами судді, становить понад два місяці. У цей час Рада ЄС перевірить обґрунтованість того, що Клюєв потрапив до «чорного списку» і що він справді підпадає під критерії осіб, на яких накладаються такі санкції.

Також суд ЄС визнав можливість того, що інформація, надана Раді Європейського союзу Києвом може бути необґрунтованою і тим чи іншим способом призвести до ухвалення неадекватних рішень.

Натомість, тих фактів, які були надані на сьогодні, на думку суду, недостатньо для подальшого утримування санкцій.

Окрім того, суд залишив чинними рішення першого розгляду скарги Сергія Клюєва, яким були анульовані санкції від жовтня 2015 і березня 2016 років.

Продовжені Радою ЄС у березні 2017 року санкції проти Сергія Клюєва діють до 6 березня 2018 року.

Обмеження можуть накладатися на особу, яку «ідентифікували, як відповідальну за незаконне привласнення державних коштів», зауважив суд ЄС, але достатніх доказів цього у стосунку до Сергія Клюєва не було надано.

Народний депутат Сергій Клюєв від червня 2015 року перебуває в розшуку СБУ. У грудні 2015-го до Верховної Ради України надійшло подання тодішнього генерального прокурора України Віктора Шокіна на затримання й арешт народного депутата Сергія Клюєва. За даними прокуратури, подання пов’язане з «незаконними діями Клюєва, спрямованими на незаконне заволодіння «Межигір’ям» та подальше його утримання під час президенства Януковича».

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Європейський союз може виключити зі списку санкцій екс-міністра юстиції Олену Лукаш і бізнесмена Сергія Клюєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 02:17 :39