Новини » Суспільство 21 лютого, 2018, 14:59
У світі немає заможної країни, де б державною мовою була російська, – економіст
ZIK
ZIK

Щоб зробити українців заможнішими, потрібно зробити кілька важливих кроків. Передусім – відмовитись від російської мови, запровадити другою державною англійську, культурно розвиватися, а також розділити політику і бізнес.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив економіст Олександр Савченко.

«Підвищенню зарплат передують певні кроки. Найперше – впровадження другої мови, а саме англійської. Так ми наблизимося до стандартів цивілізованих європейських держав. Адже згідно досліджень, найбільше доходів має Норвегія, Швейцарія, Фінляндія», – переконаний Савченко.

На думку гостя програми, в Україну варто запросити кілька десятків тисяч викладачів англійської мови, які б із першого класу навчали дітей.

«Водночас, російську треба прибрати. Вона нам непотрібна. Назвіть мені багату країну, де друга державна мова російська. Всі бідні! А ми, до слова, є найбіднішою державою Європи. Так сталося історично», – зазначає економіст.

Експерт підкреслює: українці мають більше інвестувати у культуру, яка стане захисним бар‘єром від недолугих політичних дискурсів.

«Ми витрачаємо на культуру у двадцять разів менше, ніж росіяни. Половина українців не прочитали хоча б однієї книжки за рік. Культурна нація не може створювати попит на якісну владу, бо таких людей легко ошукати», – пояснює Савченко.

Крім того, експерт додає, що необхідно відділити бізнес від влади. Якщо підприємці хочуть йти в політику, мають інвестувати у державну казну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 00:40 :05