середа, 21 лютого, 2018, 15:35 Львів
У Львові патрульні та чиновники дискутують, чи потрібен у місті наркологічний кабінет

Наприкінці 2016 року у Львові закрили кабінет огляду водіїв на стан алкогольного сп’яніння, що діяв на Науковій, 49. Наказом департаменту охорони здоров’я ЛОДА у місті визначили два медзаклади, куди правоохоронці можуть привозити водіїв для посвідчення стану сп’яніння. За рік роботи у такій системі, кажуть патрульні, на практиці виникають проблеми – часто чекати на результати доводиться декілька днів, а тоді виписати штраф вже нікому, бо водій зникає.

Так, згідно з наказом департаменту охорони здоров’я ЛОДА, огляд водіїв на стан алкогольного сп’яніння у Львові проводять у лікарні швидкої медичної допомоги та у 8 міській клінічній лікарні. Обидві лікарні є великими медзакладами, куди посеред ночі часто везуть важких хворих. В цей час, як розповів заступник начальника Управління патрульної поліції Львова Володимир Струк, з водіїв, яких доставляють патрульні для освідчення, часом утворюється черга. За одну ніч правоохоронці як правило складають від 10 до 27 протоколів про кермування у нетверезому стані.

«Колись у Львові всіх водіїв возили на вул. Наукову, це сильно покращувало нам роботу, бо на місці одразу був присутній лікар-нарколог, в них була лабораторія, вони досить швидко давали висновки. Зараз цей висновок ми можемо отримати і за три дні. А ми можемо складати протокол після того, коли отримали висновок про те, чи перебуває водій у стані сп’яніння, але за 2-3 дні дуже часто водіїв ми вже не можемо знайти. Вони уникають таким чином відповідальності», – розповів Володимир Струк.

«Чому патрульна поліція має бажання, щоб був ще якийсь окремий кабінет, окрім лікарні. Ніхто не відмовляється вести в лікарню, але в нас буває таке, що є черга з водіїв, яких потрібно освідчити, а в цей час трапляються якісь серйозні ДТП чи надзвичайні події, швидкі привозять громадян, які потребують нагальної допомоги. І час освідчення затримується. Не можуть чергові лікарні прийняти всіх, зокрема, водіїв, яких підозрюють у стані алкогольного сп’яніння», – додав він.

Попри нарікання патрульних, керівниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак певна – закриття наркологічного кабінету на Науковій – правильне рішення. Як пояснила чиновниця, кабінет закрили через велику кількість скарг на корупцію.

«Ми закрили його у 2016 році. Вважаємо, що абсолютно правильно це зробили, бо цей кабінет монополізував освідчення водіїв, і це працювало на користь тим, хто нечистий на руку. Ми мали десятки скарг на роботу цього кабінету. Зараз скарг немає. Ця послуга децентралізована, вона надається, згідно з наказом МОЗ, абсолютно правильно», – сказала Ірина Микичак.

Між тим вона запевнила, що у області проблема із освідченням водіїв є лише у Львові. В районах лікарні забезпечені тестерами та необхідним обладнанням. Натомість у медзакладах, які належать до управління міської ради Львова обстежень водіїв не проводять. «У місті є лікарні №1,8,4 5, які працюють цілодобово, там теж абсолютно спокійно можна проводити освідчення», – зазначила Микичак.

Вона спростувала інформацію, нібито, огляд водіїв на стан алкогольного сп’яніння обов’язково має проводити лікар-нарколог. За її словами, цю просту процедуру може здійснювати будь який лікар: від хірурга до акушера-гінеколога, у селах на це уповноважені навіть фельдшери.

Як пояснила головний лікар Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослава Кабанчик, кабінет на Науковій закрили в рамках медреформи і відновлювати його не будуть. За її словами, обладнання для освідчення водіїв на наявність алкоголю у крові коштує від 3 до 30 тисяч гривень, і ця сума є підйомною для бюджету Львова.

Між тим, патрульні нині задоволені співпрацею лише з лікарнею у Пустомитах. Кажуть, везуть туди водіїв навіть зі Львова.

«Дуже мало медичних закладів обладнані нормальним обладнанням для аналізу біологічного середовища громадян, яких ми доставляємо на визначення алкогольного і наркотичного сп’яніння. У Львівській області є одна Пустомитівська районна лікарня, де немає проблем, в них є обладнання і питань до того як вони провели освідчення ніколи не виникає. Тоді, як в нас були випадки, коли водія зупиняли в стані сп’яніння, везли в районну лікарню, де лікар давав висновок, що він тверезий, після того везли в Пустомити, і там давали висновок про перебування водія в стані сп’яніння», – зазанчиа Володимир Струк.

Нагадаємо, на Львівщині 25% водіїв, що п’яними кермували авто, виправдали суди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 08:53 :07