середа, 21 лютого, 2018, 13:37 Події
У березні 2014 року представник Росії натякнув, що їх військові є в Криму, – Єльченко
Російські військові в Криму. Фото: ZIK/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Російські військові в Криму. Фото: ZIK/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Під час останньої зустрічі (на той час) посла України в РФ Володимира Єльченка з російською стороною, що відбулася 8 березня 2014 року, представник МЗС Росії тонко натякнув, що їхні війська є в Криму.

Про це нинішній постійний представник України в ООН Володимир Єльченко розповів на допиті в Оболонському суді у справі про державну зраду Віктора Януковича, передає «Українська правда».

Він наголосив, що востаннє зустрівся із заступником міністра закордонних справ РФ Григорієм Карасіним 8 березня 2014 року. Тоді в Криму вже перебували «зелені чоловічки».

«Добре пам’ятаю. У цей день мене запросив за власною ініціативою статс-секретар МЗС Росії пан Григорій Карасін до МЗС. Зважаючи на те, що це була субота, я був здивований. Я приїхав через годину, ми сіли. Він, напевно, вже знав, що я буду скоро від’їждати, і таким чином хотів попрощатися. Я під час цієї зустрічі ще раз його спитав: «Скажите честно, есть ли ваши военные в Крыму, или нет?» На це він відповів – якщо ви пам’ятаєте, такий фільм «Адъютант его превосходительства» і там хлопчик його запитує: «Пал Иваныч, а вы шпион?». А він відповів: «Видиш ли, Володя….» – отак мені відповів Карасін», – сказав Єльченко.

За його словами, він питав якраз про додаткові війська. І в очах Карасіна прочитав відповідь – «так, там є військові».

«Я спитав, чому ж тоді ви не відповідаєте на жодний наш запит. Він так казав: «Ну, такая наша линия», – переказав слова представника МЗС Росії Єльченко.

Він розповів, що станом на лютий-березень 2014 року перебував у Москві і про події в Україні дізнавався зі ЗМІ. Однак навіть з російських медіа стало зрозуміло, що в Криму почали з’являтися російські військові, попри контингент Чорноморського флоту.

Зрештою, він з цього приводу писав кілька запитів. Але вони залишились без відповіді.

«Зі ЗМІ нам стало відомо, що 27 лютого почали з’являтися військові російські у Криму. Російська сторона все це спростовувала і казала, що це регулярні частини, що знаходяться у складі Чорноморського флоту. Але з російських новин було зрозуміло, що це додаткові підрозділи», – сказав Єльченко.

Він також додав, що через свої канали у МЗС дізнався, що «як мінімум кілька десятків було спецрейсів російської авіації в аеропорт Бельбек» у Криму.

На думку Єльченка, показ звернення президента Януковича до президента РФ Володимира Путіна на Радбезі ООН 3 березня 2014 року був потрібен для того, щоб легалізувати присутність російських військових на території України.

«Так, це була його (постпреда РФ при ООН Віталія Чуркіна, – Ред.) спроба легалізувати (присутність додаткових підрозділів російських військових у Криму, – Ред.). У той момент стояло питання про звернення Путіна до Ради Федерації за дозволом використати російські війська закордоном. Ця заява була не лише підставою, щоб в очах ООН виправдати свої дії, а й для того, щоб мати внутрішній аргумент для того, щоб Рада Федерації офіційно схвалила звернення Путіна і дозволила йому використовувати російські війська в Україні, в Криму», – сказав Єльченко.

Він припустив, що Росія «мала плани рухатися далі» на територію України.

«Я тут можу дише здогадуватися, але, мабуть, я не помилюся, якщо скажу, що у них були плани ще більші – далі (йти – ред.), і що Кримом не закінчиться. І так воно відбулося, бо почалася на Донбасі. І тут їм цей дозвіл так про всяк випадок був потрібен. Ми ж не знаємо всіх їх планів – йти далі чи зупинитись на Донбасі, чи йти до Харкова, Києва. далі. От саме для цього їм потрібен був той дозвіл», – сказав постпред ООН.

Він також уточнив, що спершу Чуркін на Радбезі ООН демонтував лист Януковича без підпису, але потім на прохання секретаріату, з Росії оперативно надіслали фотокопію звернення з підписом.

За словами Єльченка, у березні у Радбезі ОНН не звучало слів «агресор чи окупант», але була резолюція з підтримкою цілісності України.

«Здається, 15 чи 16 березня була схвалена ще одна резолюція ООН. У ній не міститься слова «агресія», але в ній міститься чітка фраза про підтримку територіальної цілісності і суверенітету України включно з Кримом. Але таких характеристик, як окупація чи агресія тоді ще не було», – підсумував Єльченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:37 :58