середа, 21 лютого, 2018, 21:04 Економіка
Слюсарі, зварювальники та монтажники: Кабмін розширив перелік дефіцитних професій

Кабінет Міністрів додав ще шість пунктів до переліку професій загальнодержавного значення. Підготовка за ними тепер відбуватиметься за кошти держбюджету.

Рішення про внесення відповідних змін було прийнято на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

До переліку додали такі професії:

  • зварювальник;
  • машиніст дорожньо-будівельних машин;
  • монтажник систем утеплення будівель;
  • слюсар з механоскладальних робіт;
  • слюсар-інструментальник;
  • слюсар-ремонтник.

На нинішній рік в держбюджеті передбачено майже 120 млн грн для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. З них потреба в коштах на підготовку тих фахівців, які вже були в переліку, становить 103,7 млн ​​грн. Решта – близько 16 млн – буде використана на підготовку за зазначеними професіями.

Професії, які треба додати до переліку, визначило МОН, провівши у вересні-жовтні 2017 року моніторинг найбільш затребуваних на ринку праці професій. До нього приєдналися місцеві органи управління освітою, роботодавці, Мінсоцполітики, центри зайнятості, ГК «Укроборонпром» та інші стейкхолдери.

Як повідомлялося, перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється на кошти державного бюджету був затверджений постановою КМУ від 16 листопада 2016 р № 818. Спочатку він містив 19 професій, зокрема, токар, фрезерувальник, монтер колій, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів, верстатник широкого профілю та інші. Підготовка кадрів за цими професіями здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:13 :10