середа, 21 лютого, 2018, 2:28 Спорт
Підсумки одинадцятого медального дня ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані
Німецькі спортсмени святкують перемогу в двоборстві. Фото: ZIK/EPA-EFE/DANIEL KOPATSCH

Медальний хет-трик німців в двоборстві, хаос в фіналі жіночої естафети в шорт-треці та інше в підсумках одинадцятого дня ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 в південнокорейському Пхьончхані.

ВИСТУПИ УКРАЇНЦІВ: 0 МЕДАЛЕЙ

Естафетні гонки розпочалися на досить мажорній ноті для української біатлонної збірної – сьоме місце в міксті, це максимум, на що команда могла розраховувати у нинішньому стані. Усе склалося зі стрільбою (п’ять додаткових патронів – це нормальний результат), а основний програш, як і завжди, відбувся на лижні. Змішана естафета відповіла на деякі запитання напередодні класичних естафет, і це головний висновок, який є після старту.

Віктор Пасічник / sportarena.com

Виступав впродовж одинадцятого змагального дня ще двоєборець, випускник Львівського державного університету Віктор Пасічник. Він показав солідний 21-й результат в стрибках з трампліна і був налаштований боротися за місце в ТОП-20 у лижній частині змагань. Однак сил не вистачило: Пасічник не зміг показати такого хорошого ходу, як тиждень тому, програв дві позиції і фінішував 23-м. Та все одно – це найкращий його результат у кар’єрі на зимових Олімпіадах, пише sportarena.com.

ГЕРОЙ ДНЯ – МАРТЕН ФУРКАД (ФРАНЦІЯ)

Мартен Фуркад – біатлоніст з іншої галактики. Після двох особистих золотих нагород, французький спортсмен зробив усе, аби його збірна тріумфально виграла змішану естафету. Не можна сказати, що Фуркад сам виграв мікст, але його заслуга у загальній переможці (ще й настільки впевненій) – колосальна.

Мартен Фуркад фінішує з прапором Франції в міксті / sportarena.com

Мартен розпочинав фінішний етап з 30-секундним відставанням від лідера. Уже на другому колі він випередив німця Арнда Пайффера і очолив перегони. Далі усе було класично – п’ять з п’яти на останній стрільбі і шалена перевага на останньому колі. Здається, Фуркад створений, аби робити камбеки та вигравати непрості гонки. Тепер у нього вже п’ять золотих олімпійських нагород в кар’єрі, а всього – сім олімпійських нагород. Великий, великий Мартен.

ДОСЯГНЕННЯ ДНЯ – КАНАДСЬКІ КОРОЛЬ ТА КОРОЛЕВА ЛЬОДУ

Чотири роки тому вони закінчили кар’єру після того, як здобули срібло в змаганні танцювальних пар в Сочі. Через два роки вони повернулися – і з тих пір програли лише одні змагання, впевнено оформивши перемоги у всіх інших. Вони – це канадська пара Тесси Верчу та Скотта Моїра. Вони – це триразові олімпійські чемпіона та (мабуть) найкраща пара в історії танцювальних пар.

Канадські олімпійські чемпіони при виконанні довільної програми / sportarena.com

Їх довільна програма під пісню Мулен Руж, яка закривала олімпійські змагання, була неймовірною. Верчу та Моїр зуміли показати абсолютно усе, перетворивши надзвичайно складну програму в справжній шедевр. Що цікаво, канадці виступали під надзвичайним тиском: їх головні суперники, французи Пападакіс/Сізерон показали неймовірний результат 123.35 бала, а це означало, що Верчу/Моїр треба було «накатати», хоча б, на 122 бали. Усвідомлюючи це, канадці все одно навіть не здригнулися – вони були неперевершені.

Канадська танцювальна пара святкує третє Олімпійське золото / sportarena.com

Судді досить низько оцінили пару, поставивши їм всього 122.40 балів, але цього було достатньо. Тесса та Скотт виграли третє олімпійське золото, встановивши світовий рекорд за сумою балів серед танцювальних пар (206.07 балів). Вони стали найтитулованішими олімпійськими чемпіонами в фігурному катанні – схожої пари в найближчому майбутньому не буде точно.

АПЕЛЯЦІЯ ДНЯ – НІМЦІ ПРАГНУЛИ ВЗЯТИ БРОНЗУ В БІАТЛОННОМУ МІКСТІ

У тому, що Німеччина залишилася без медалі в змішаній естафеті, вона може звинувачувати лише себе. Арнд Пайффер отримав естафету на останньому етапі з перевагою в понад 30 секунд над найближчими суперниками. Але він не просто втратив її уже на першій стрільбі, а ще й умудрився заробити коло штрафу на вирішальному вогневому рубежі, після чого вийшов лише на четвертій позиції.

Останнє коло гонки перетворилося у боротьбу між Пайффером та італійцем Домініком Віндішем. На фінішну пряму першим виїхав Віндіш, який вдався до хитрощів – він заблокував можливість атаки від Пайффера, банально змінивши траекторію руху (підрізав німця). У підсумку, Арнд програв на фініші Домініку – Італія здобула бронзу.

Але. Німеччина подала скаргу на дії Віндіша на фінішній прямій. Судді довго розбирали епізод, але потім прийняли рішення залишити усе в силі: італійця не дискваліфікували. Німеччина, таким чином, залишилася четвертою, хоча розпочинала останній етап лідером з 30-секундною перевагою.

ЕМОЦІЯ ДНЯ – СЛЬОЗИ БРИТАНКИ КРІСТІ ПІСЛЯ ТРЕТЬОЇ ДИСКВАЛІФІКАЦІЇ В ШОРТ-ТРЕЦІ

Британка Еліза Крісті їхала на Олімпіаду в статусі фаворита, але не змогла фінішувати в жодній дисципліні

ФІНАЛ ДНЯ – ХАОС В ЖІНОЧІЙ ЕСТАФЕТІ В ШОРТ-ТРЕЦІ

У фінал жіночої естафети в шорт-треці відібралися чотири команди – Республіка Корея, Китай, Італія та Канада. Але дивитися вартувало не лише головний фінал, але й фінал «Б». Чому? Та хоч тому, що Нідерланди, які не потрапили у вирішальний заїзд та втратили (здавалося б) шанси на медаль, встановили світовий рекорд, випередивши у крутій боротьбі збірну Угорщину.

Схожий темп у фіналі ніхто не збирався підтримувати – ніхто не готовий був ризикувати. Та все ж за декілька кіл до кінця команди почали ризикувати, штовхатися і падати. Спершу відвалилася Канада, а потім – Італія. Усе це супроводжувалося типовим для шорт-треку хаосом, де важко було зрозуміти, хто порушував правила, а хто ні. Фінішували команди у наступному порядку – Республіка Корея, Китай, Канада, Італія.

Та усе найцікавіше почалося після фінішу. Судді передивлялися суперечливі епізоди і після декількох хвилин прийняли рішення – Китай та Канада дискваліфіковані. Це означає, що срібло дістається Італії, а бронза… Нідерландам, як переможцям фіналу «Б». Фантастичний подарунок для нідерландок, які несподівано разом зі світовим рекордом отримали ще й олімпійські медалі.

Але і на цьому не все. У складі нідерландок бронзу отримала Йорін тер Морс, яка в Пхьончхані уже вигравала золото в ковзанярському спорті. Для Йорін це друга Олімпіада, де вона виступає в обох видах спорту (ковзанярство і шорт-трек). Чотири роки тому в Сочі їй не вдалося взяти медалі і там, і там, але в Пхьончхані тер Морс вдалося виправити помилку – золото на 1000 метрів в ковзанярстві і бронза в естафеті в шорт-треці.

ДОМІНУВАННЯ ДНЯ – НІМЕЧЧИНА В ДВОБОРСТВІ

Німеччина стала третьою країною, чиї спортсмени оформили медальний хет-трик на Олімпіаді в Пхьончхані. Німецькі атлети окупували подіум в двоборстві, показавши неймовірно потужну лижну частину. Цікаво, що жоден з майбутніх призерів не був в трійці лідерів після стрибкової частини змагань – вони розташувалися з четвертого по шосте місце.

Німецькі призери на фініші / sportarena.com

Але на лижні німецьке тріо Йоханнеса Ридцека, Фабіана Рісле та Еріка Френцеля спрацювало просто неймовірно – вони швидко наздогнали групу лідерів, а на останньому колі провели блискучу атаку в підйом. Ривок німців підтримав лише норвежець Ярл Рібер, однак він не зміг сперечатися з Ридцеком та компанією на фінішній прямій.

«Тренер просив нас працювали разом на дистанції, і ми змогли фінішувати першим-другим-третім. Це результат, який не повториться найближчим часом», – резюмував після гонки новоспечений олімпійський чемпіон Йоханнес Ридцек.

2018-12-14 17:35 :05