середа, 21 лютого, 2018, 18:20 Політика
Експерт про допит Порошенка в режимі відеоконференції: Це не найкращий приклад для громадян
ZIK
ZIK

Те, що українське суспільство привчають до того, що відеоконференція – це нормально, дуже погана річ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Петро Порошенко свідчив в Оболонському районному суді міста Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича у режимі відеоконференції з Адміністрації Президента України. Петро Порошенко розповів про свою поїздку як народного депутата України до Криму 27 лютого 2014 року.

Микола Сірий зауважив, що така форма допиту – не найкращий приклад для громадян. На його думку, якщо Президент України вже погодився брати участь у судовому процесі, він, зокрема, має давати приклад громадянам, як треба діяти у таких випадках.

«Ми розуміємо, що у Президента напружений графік, ми розуміємо специфіку посади Президента. Вона, безперечно, дуже важлива функція у державі. Але якщо вже відбувається судовий процес і має місце повага до судового процесу, то бажано дотримуватися саме тих правил, які у ньому діють. Допит у судовому процесі цінний саме тим, що особа безпосередньо перебуває перед судом і в колі учасників, є можливість ставити запитання, у тому числі, враховуючи емоційний стан особи», – пояснив експерт.

На думку Миколи Сірого, відеоконференція – це крайній випадок.

«Те, що українське суспільство привчають до того, що відеоконференція – це нормально, це дуже погана річ», – вважає старший науковий співробітник Інституту держави і права.

Експерт зауважив, що виникають питання до того, чи Президент України взагалі є свідком у цій справі у контексті кримінально процесуального законодавства, адже ті питання, які ставили очільнику держави, і те, про що він говорив, на переконання Миколи Сірого, перебуває поза межами дослідження цього судового процесу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 16:13 :54