Новини » Політика 21 лютого, 2018, 16:07
До Адміністрації Президента прийшли родичі «в’язнів Кремля» – вимагають зустрічі з ним
Акція біля Адміністрації президента України, Київ, 21 лютого 2018 року. Фото: radiosvoboda.org
Акція біля Адміністрації президента України, Київ, 21 лютого 2018 року. Фото: radiosvoboda.org

Родичі українців, ув’язнених у Росії й анексованому нею Криму, 21 лютого прийшли до будівлі Адміністрації Президента України і вимагають зустрічі з Петром Порошенком для отримання інформації щодо перспектив звільнення своїх рідних.

У рамках акції перед Адміністрацією президента буде облаштовано «Місце для президента», де його чекатимуть рідні та близькі «в’язнів Кремля», – повідомляє «Радіо Свобода».

До учасників акції вийшла представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Вона заявила, що 22 лютого відбудеться зустріч за участю представників родичів політв’язнів, омбудсмена й інших зацікавлених осіб.

За її словами, питання звільнення політв’язнів постійно порушують на зустрічах у Мінську.

21 лютого в ранковому ефірі Радіо Свобода голова громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» Ігор Котелянець повідомив, що організація представляє інтереси 66 громадян України.

«Це українці, офіційно визнані правозахисними українськими організаціями та деякими міжнародними організаціями такими, що незаконно утримуються за політичними мотивами владою Росії на території Криму або на території Росії. Власне, ми всі за них боремось», – розказав Котелянець в ефірі «Ранкової Свободи».

За словами активіста, Росія використовує політв’язнів в цілях зовнішньої та внутрішньої антиукраїнської пропаганди. Водночас він стверджує, що політв’язні не є темою переговорів в рамках Мінського формату. У зв’язку з цим Котелянець згадав Ірину Геращенко, яка є представницею України в гуманітарній підгрупі в Мінську та займається звільненням полонених з ОРДЛО. «Все, що нам потрібно – така сама Ірина Геращенко, яка б захищала інтереси українських політв’язнів, які утримуються на території Росії та на території Криму, якщо дуже простою мовою. Наразі вони не обговорюються», – каже він.

Зараз же, за словами громадського діяча, жодне відомство чи особа не спеціалізуються на звільненні політичних в’язнів з Росії чи підконтрольного їй наразі півострова.

«Немає тієї людини, яка б цим займалась. Нема ніякого переговорника, нема ніякого уповноваженого, який якось скоординував би міністерства й відомства України в рамках стратегії щодо звільнення. Та й самої стратегії звільнення також нема», – додав Котелянець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:24 :35