Новини » Суспільство 21 лютого, 2018, 5:14
Дещиця попередив поляків, що наслідки «антибандерівського закону» їм не сподобаються
Андрій Дещиця
Андрій Дещиця

Посол України в Польщі Андрій Дещиця вважає, що польський суперечливий закон про Інститут національної пам’яті в Україні можуть сприйняти негативно.

Про це Дещиця заявив в інтерв’ю радіо Zet, – повідомляє Сьогодні.

«Є проблема з поясненням того, хто такі українські націоналісти. Якщо люди вчинили злочини, їх не можна захищати. Однак ми маємо справу з тим, що цей термін можна інтерпретувати дуже суб’єктивно. Невідомо, як його будуть тлумачити судді і звичайні громадяни», – сказав він.

Дипломат пояснив, до чого призводить така ситуація. «Це викликає антипольські настрої в Україні, і це мене турбує. Регіональна влада розлючена і почала ухвалювати рішення про те, що прапор УПА повинен бути на одному рівні з національним прапором, якщо хтось його забороняє», – зазначив Дещиця.

Як повідомлялося, польський закон про Інститут національної пам’яті, який призвів до конфлікту в стосунках з Україною, Ізраїлем і США, не набуде чинності до з’ясування спірних моментів Конституційним судом.

Нагадаємо, документ дозволяє у в’язнювати за заперечення злочинів українських націоналістів, а також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. А Львівська обласна рада днями затвердила порядок використання червоно-чорного прапора Організації українських націоналістів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:14 :23