середа, 21 лютого, 2018, 14:11 Економіка
Дані Держстату про зарплати тих, хто не працює у держсфері, дуже недостовірні, – експерт
ZIK
ZIK

Протягом останніх років мінімальна зарплата зросла більш ніж утричі. Однак ці дані достовірні лише щодо «бюджетників». Натомість дуже важко судити про зростання виплат тим, хто не працює у державній сфері.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив головний редактор VoxUkraine Борис Давиденко.

«Не дивлячись на те, що Державна служба статистики України каже про зростання заробітної платні громадян протягом останніх років, відчуття людей є зовсім іншим. По-перше, це зростання зарплати великою мірою пов‘язане із тим, що адміністративним шляхом було піднято мінімальну заробітну платню», – зазначив Борис Давиденко.

За останні чотири роки «мінімалка» зросла більше ніж в три рази, тому її вклад в зростання середньої зарплати є дуже суттєвим. Адже, згідно із даними Держстату, в Україні близько трьох мільйонів людей отримують мінімальну заробітну платню.

«Цікава ремарка, що 50 тисяч із цих людей зараз перебувають на посаді директорів. Але проблема не лише в тому, що було адміністративне підняття зарплат. Люди, які отримують «мінімалку», реально стали жити краще, ніж до кризи. Більша проблема в тому, що дані Держстату не відображають ситуацію на ринку праці», – запевняє головний редактор VoxUkraine.

Тобто, експерт переконаний, що дані Державної служби статистики достовірні, але лише в частині, яка стосується «бюджетників».

«Цих людей дуже багато в Україні, їх третина. І про них справді можна казати, як змінилась їх зарплата. Проблема у тому, що важко відповісти, яка реальна ситуація у тих, хто працює в іншій сфері. Там, на жаль, дані Держстату дуже недостовірні», – вважає аналітик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 08:02 :19