Новини » Львів Читать эту новость на русском

Тому, хто врятував Україну: у Львові відкрили пам’ятник Герою Ігорю Костенку

Фото: ZIK

Сьогодні, 20 лютого, у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили погруддя Герою Небесної Сотні, Герою України Ігорю Костенку.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Вшанувати пам’ять Героя прийшли представники влади, духовенство, академічна спільнота, рідні і друзі Ігоря Костенка. Зокрема, серед присутніх були: голова Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, та міський голова Львова Андрій Садовий.

Почесну місію відкрити пам’ятник Героєві України виконали сестра Ігоря Костенка Інна Костенко та випускник географічного факультету, бойовий побратим, учасник Революції Гідності Володимир Дітчук.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Опісля священики провели чин освячення пам’ятника. Присутні поклали квіти.

Із присутніми спогадами про сина поділилась мати Героя Небесної Сотні Оксана Костенко:

«Я щиро вдячна, що у цей скорботний день стільки людей прийшло, аби віддати шану моєму синові. Пам’ятаю, той день, коли ми побачили, що він є у списках зарахованих на навчання в університеті. Мій син закохався у Львів, і завдяки своєму синові, я так само полюбила це місто. Дякую за те, що ви поселили його назавжди в цьому місті. Він хотів жити і працювати в Україні, робити для неї добро. Таких, як мій син, є багато, і я вірю, що наша Україна процвітатиме. Я хочу, щоб в Україну і нарешті настав мир. Щоб перестали плакати діти, матері, дружини. Бережіть своїх рідних, цінуйте кожен прожитий день разом», – сказала Оксана Костенко. 

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник відзначив перед присутніми, що смерть Ігоря – це невимовна втрата та водночас безцінний урок для всіх нас, як потрібно переживати за долю своєї країни.

«Куля, яка була націлена на серце України, зупинила свій лет завдяки життю Ігоря Костенка. Він врятував Україну, нас з вами. Чотири роки тому, Ігорю щойно виповнилося 22 роки. Це була молода, енергійна, цікава, скромна, толерантна людина. Успішний студент, публіцист, активний дописувач в української Вікіпедії. Весь світ був відкритий для Ігоря, але він вибрав український світ. Це був його свідомий вибір, повстати проти тогочасного режиму і виступити за правду, демократію і свободу. Він, та інші Герої Небесної Сотні, своїм життям вибороли для нас найцінніше – гідність людини і звільнили нас від духовного рабства та страху», – повідомив Володимир Мельник.

 

Нагадаємо, оприлюднено повний список Героїв Небесної сотні, убитих 20 лютого 2014 року штурмової ротою київського полку «Беркут» майора Садовника, із зазначенням часу смертельних поранень. Також нагадуємо, на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбулась тиха акція «Ангели пам’яті». У межах заходу діти розмістили на штучних деревцях понад 300 ангелів.Loading...