вівторок, 20 лютого, 2018, 15:42 Політика
Пенсіонерам недоплачують півтори тисячі гривень, – Папієв
ZIK
ZIK

Розмір пенсій мають відповідати прожитковому мінімуму. Тому, очевидно, держава заощаджує на понад дванадцяти мільйонах пенсіонерів по півтори тисячі гривень щомісяця.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив нардеп Михайло Папієв.

«Це нормально, що сьогодні пенсіонери йдуть у суди відстоювати свої права. Тільки ця гілка влади може їм допомогти і захистити від уряду», – коментує народний обранець.

Цифра соціального стандарту не відповідає реальному прожитковому мінімуму, говорить гість студії.

«Сьогоднішня цифра пенсій не відповідає фактичному розміру прожиткового мінімуму. Фактично, соціальний стандарт є вдвічі меншим, ніж те, що гарантує Конституція. Тому 12 мільйонів 300 тисяч пенсіонерів недоотримують мінімум півтори тисячі гривень щомісяця», – пояснює Михайло Папієв.

Політик наголосив на проблемах роботи Конституційного суду.

«Опозиційний блок вніс подання до Конституційного суду. А саме йшлося про визнання статті, яка вказує на розмір прожиткового мінімуму для соціально-демографічних груп. Потрібно визнати: державні виплати  є такими, що не відповідають реальності», – говорить гість програми.

Ще у 2003 році було встановлено, що пенсія для непрацюючих громадян нараховується у сумі прожиткового мінімуму, нагадує політик.

«Жодна влада не встановлювала пенсії нижче, ніж соціальний мінімум. Зараз же вони свідомо недоплачують, а значить крадуть у людей гроші. Фактично, ЗСУ, правоохоронні органи фінансує не ефемерна держава, а пенсіонери, а також люди, з яких знімається військовий податок», – зазначає Михайло Папієв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 09:15 :39