вівторок, 20 лютого, 2018, 23:00 Політика
Наливайченко розповів деталі поїздки до Криму, щоб взяти Януковича «за шкірку»
ZIK
ZIK

Російські війська у Криму евакуювали Віктора Януковича і не дали можливості повернути його до Києва, щоб він відповідав у суді.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Служби безпеки України (2006-2010, 2014-2015 рр.) Валентин Наливайченко.

Гість програми, розповідаючи про події 23-24 лютого 2014 року, коли Віктор Янукович втік до Криму, зазначив, що разом із очільником МВС Арсеном Аваковим поїхав на Кримський півострів.

«Я як народний депутат тоді і як простий громадянин України сьогодні переконаний, що Януковича, як і всіх його посіпак, тоді, якби ми їх знайшли, треба було брати за «шкірку» і привозити сюди, щоб він відповідав в українському суді. Погано, що російські війська його тоді евакуювали і не дали нам можливості це зробити», – наголосив гість програми.

Валентин Наливайченко, коментуючи закиди захисту Віктора Януковича, начебто метою візиту було вбивство їхнього підзахисного, зауважив, що він на момент поїздки до Криму був неозброєним, понад те, не мав жодних повноважень, окрім повноважень народного депутата України.

Разом із ним та Аваковим, продовжив Валентин Наливайченко, була невелика група співробітників МВС, яких новий очільник правоохоронного відомства викликав із Сімферополя, а також невелика група співробітників «Альфи». Їх об’єднали в одну групу, яка, як наголосив екс-голова СБУ, з машин навіть не виходила.

З його слів, разом із Аваковим вони зайшли вдвох до резиденції Януковича у Криму, побачили, що там нікого немає, що зв’язок відсутній – і вирушили до Ялти, до підрозділу управління Державної служби охорони.

«Саме з ними був намір брати Президента України на той час і вертати у Київ, щоб він відповідав перед народом України. Він утік на цей час на військову базу у Севастополі, російську військову базу. Тобто, він третю добу фактично був колаборантом і разом з російськими військами вчиняв протилежні дії замість того, щоб обороняти власну країну – захоплюйте», – зазначив колишній голова Служби безпеки України.

Читайте також: Мета поїздки Наливайченка і Авакова в Крим 2014-го ­– фізична ліквідація Януковича

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 12:52 :08