вівторок, 20 лютого, 2018, 13:53 Політика
Майдан був приречений на кровопролиття, – Мартиненко

Ще у грудні 2013 року, коли розпочався Майдан, не було передчуття великої небезпеки. А вже у січні-лютому 2014 року стало зрозуміло, що кровопролиття не оминути.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначив журналіст, генеральний директор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

 «Звичайно, що будь-які потрясіння в країні пов’язані з переосмисленням народу щодо того, що для них означає їхня держава та президент. Наприклад, до 2013 року люди підтримували свою країну та були патріотами, хоча багатьом було соромно за свого президента, тоді ще Януковича, але згодом його вже почали ненавидіти. І коли у грудні 2013 року, на початку Майдану, ще не було передчуття великої небезпеки, то вже у січні-лютому 2014 року стало зрозуміло, що кровопролиття не оминути. На жаль, Майдан не міг закінчитися інакше», – сказав Мартиненко.

Далі, він вважає, було ще складніше, бо країна і державні інститути відокремилися одне від одного.

«Люди не любили владу, а лише свою країну. Тому для себе відокремили такі аспекти як  Президента, Верховну Раду, Кабінет міністрів, депутатів, голів адміністрацій, які для них перестали бути атрибутами державності та країни. А залишились люди, спільнота, громада, які і є Україною. Добре це чи ні, мені важко сказати», – прокоментував Мартиненко.

Його думку, поділяє і економіст Олександр Пасхавер, який згідний з тим, що кровопролиття та війна дали можливість українцям переосмислити багато речей. Але не все так просто.

«Думаю, що якщо б відбулося кровопролиття в країні, а потім не було змін, то люди б по іншому до всього відносились. Все-таки вони захищають іншу Україну, тому я вважаю, що населення все ж не відділяє країну від змін, бо без влади їх неможливо було б реалізувати. А незадоволені вони цими можновладцями більше, ніж іншими, тому що стали більш вимогливими», – наголосив Пасхавер. 

  
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:31 :04